13 NIPPI, kuidas muuta igapäevased tüütud tegevused lahedamaks

Meie igapäevased tegemised ja toimetused võivad ajapikku muutuda iseenesest mõistetavaks, ent tüütuks. Siin on sulle 13 nippi, kuidas muuta oma elu grammivõrra lihtsamaks, ja ehk isegi lahedamaks?

Meie igapäevased tegemised ja toimetused võivad ajapikku muutuda iseenesestmõistetavaks, ent tüütuks. Siin on sulle 13 nippi, kuidas muuta oma elu grammi võrra lihtsamaks, ja ehk isegi lahedamaks?

1. Raske ärgata? Uuringud tõestavad, et pannes äratuskella helinaks oma lemmiklaulu, kujuneb ärkamine hulganisti hõlpsamaks! Proovi Coldplay laulu „Viva La Vida” või vanakooli Kool & the Gangi lugu „September Love”.

2. Tunne end hommikul värskena, juues sidrunivett! Pigista sidrunimahla veega klaasi ning joo see enne hommikusööki ära. Nii ärkad üles nii sina kui sinu organism. PS! Sidrunimahl ja C-vitamiin teevad pai sinu näonahale.

3. Küünlavaha sattus sinu lemmikteksadele? Lase sel kuivada ning hiljem kasuta triikraua- ja salvrätikutrikki. Nimelt paiguta salvrätik pleki peale ja pleki teisele poole samuti. Triigi teksasid läbi pabersalvräti. Näed, kuidas salvrätt küünlavaha endasse imeb? See toimib!

4. Suvi ja päikeseprillid käivad käsikäes, aga sinu prillide sangad on väsinud ning ei taha kuidagi peas püsida? Pane natuke läbipaistvat küünelakki sangadel asuvatele kruvidele. See peaks muutma need tugevaks ja prillid ei tohiks enam peast kukkuda.

5. Kui sa kogemata sulged internetis vaheakna, siis tea, et vajutades korraga klahve Ctrl/Shift/T, avaneb sinu vaheaken taas.

6. Ärkad öösel üles selle peale, et sinu käsi või jalg on totaalselt surnud ja sa ei saa seda isegi liigutada? Kui nii juhtub, siis raputa oma pead edasi-tagasi. Aitas?

7. Köha? Naturaalne ananassimahl on 500% efektiivsem kui köhasiirup. Joo mahla ja köha kaob!

8. Loomaaeda minek? Proovi kanda sama värvi riideid, mida kannavad loomaaedades tavaliselt loomade talitajad. Niiviisi tulevad puurides olevad loomad sinu suunas, mitte ei tagane tavapärasest tüdimusest peitu ja ehk õnnestub sul seekord ka tiigrit näha?

9. Tahad sõbruneda kassiga? Püüa kiisu tähelepanu, vaata talle otsa, pilguta aeglaselt ning pööra pilk temast eemale. Peagi liigub kass sinu suunas ja tuleb sinuga tutvust tegema!

10. Kas oled järgmiseks toidukorraks idee välja mõelnud? Avokaado, vaarikas, mandel, brokoli, spinat ja lõhe on maailma ühed kõige tervislikumad toiduained. 

11. Palaval suvepäeval, kui soovid janu kustutada külma joogiga, seo külm ja niiske salvrätik pudeli ümber ning pane külmkappi. Juba viieteist minutiga on sinu karastusjook mõnusalt jahe.

12. Pese puhtaks vana ning tühi päikesekreemipudel ja kasuta seda rannas, et pista sinna sisse oma väärtuslikud esemed (näiteks telefon, raha ja võtmed). Niiviisi ei ole nimetatud asjad nähtaval ja risk, et keegi need ära varastab, on kõvasti väiksem.

13. Ei saa hommikuti üles ning vajutad pidevalt snooze-nuppu? Pista telefon tühja klaasi ning paiguta see oma voodi kõrvale. Nii on äratuskell väga vali ja häiriv ning pole võimalik, et sa pärast seda ikka tagasi magama jääd.