6 PÕHJUST, MIKS naisjuhid on meesjuhtidest paremad

6 PÕHJUST, MIKS naisjuhid on meesjuhtidest paremad

Töömaastik on naiste osakaalu suhtes aastatega drastiliselt muutunud – mehed ei ole paljudes peredes enam suurima leivatüki lauale toojad ja ettevõtetes on üsna tavaliseks muutunud naisjuhid. Vaatamata naiste rollide suurtele muutustele, on endiselt õhus küsimused naiste võimekusest ja kohtlemisest töökohas. Mis on aga põhjused, miks just naine peaks saama juhiks?

Töömaastik on naiste osakaalu suhtes aastatega drastiliselt muutunud – mehed ei ole paljudes peredes enam suurima leivatüki lauale toojad ja ettevõtetes on üsna tavaliseks muutunud naisjuhid. Vaatamata naiste rollide suurtele muutustele on endiselt õhus küsimused naiste võimekusest ja kohtlemisest töökohas. Mis on aga põhjused, miks just naine peaks saama juhiks?

1. Rahvusvaheliselt teenivad naised ikka veel sama töö eest 10-30% vähem kui mehed.

Et asi tõsiselt ette võetaks, peaks naine olema muutuse algatajaks.

2. Maailma rikaste hulgas on uskumatult väike protsent naisi.

Asi on küll aastatega paranenud, võrreldes kasvõi kümne aasta taguse ajaga, mil neid oli vaid mõni, kuid ometi on naistel veel väga pikk maa minna.

3. Naisi ei võeta ahistamise teemal tõsiselt.

On juhtumeid, kus naised on kaevanud ahistamise teemal töökohas, kuid neid pole võetud tõsiselt ja selle asemel et õiglus jalule seada, antakse ohvrile näiteks teine halvem töökoht, justkui probleem oleks lahenenud ja ahistamist enam ei toimu. Naiste alaväärset kohtlemist on ettevõtetes palju, kuid ometi peetakse seda väikeseks probleemiks ja lahenduse leidmisel ei ole paljude sõnul isegi mõtet. Just naisjuht oleks see, kes haarab härjal sarvist ja lõpetab sellise normi.

4. Aegunud perepuhkusepoliitikale on aeg lõpp teha.

Naised kaotavad häid töökohti raseduse tõttu ja tihti ei saa nad ka neid, sest keegi kuskil arvab, et noored naised jäävad niikuinii mingil hetkel rasedaks ja siis on vaja jälle asendus leida. Uskumatu!

5. Töökaaslased peaksid saama omavahel palgast rääkida.

Paljudes ettevõtetes on omavahel palgast rääkimine keelatud ning kuigi kõik saavad aru, miks see nii on, ei julge sellest keegi rääkida. Et ebaausad palgalõhed välja tuleksid, oleks naiste suhtes aus, kui palgast rääkimine ei oleks enam tabu. Kuna mehed on palgalõhe paremal pool, oleks vaja, et muutuste algataja oleks naisjuht.

6. Inimesed peaksid nägema reaalset palgalõhet must-valgel.

USA president Barack Obama pakkus välja, et iga ettevõte võiks luua andmestiku palganumbritest ka koos töötaja sooga, et vaadata üle ebavõrdsused ja need siis parandada.

Allikas: Dailyworth.com