Reklaam sulgub sekundi pärast

Naiselikkuse treeneri neli soovitust, kuidas olla õnnelik ja endaga rahus

Merliis Sulg
Merliis Sulg — FOTO: Silver Siilak

Festivali Ühenduses High on Life peakorraldaja ja naiselikkuse treener Merliis Sulg lausub, et naiselikkus on iga naise sees olemas samamoodi nagu mehelikkus, aga oluline on lubada oma naiselikkusel rohkem esile tulla. Seda sellepärast, et see on miski, millega naised on sündinud – see on naistele loomuomane ja kui ollakse vastupidises meesenergias, siis see on naisi natukene piirav ja kohmetuks tegev. Merliis jagab nõuandeid, kuidas olla naisena õnnelik ja endaga rahus.

Kes on naiselik naine?

Naiselikkus on Merliisi sõnul see olemine, milles iga naine tunneb ennast justkui kodus olevat ja lõdvestub, ta naudib rohkem ja tunneb rohkem. Märkab rohkem ilu. „Need on sellised pehmemad kvaliteedid, mis teevad naise naiselikuks. Naiselik naine on see, kes oskab elu imetleda ja on kontaktis enda tunnetega. Usaldab oma intuitsiooni, tunneb ennast enda kehas hästi, naudib enda kehas olemist ja ei mõtle liiga palju,“ lausub ta ja lisab, et mõtlemine on mehelik energia. Naiselikkus on aga selline energia, teatav sära või vibratsioon, mis on kaugele näha ja tunda. See on kergus, olemine, elust rõõmu tundmine ja see on see, mis teeb naise ilusaks, pehmeks ja armastavaks. Ja viib ühendusse oma südame, tunnete ja ilu kogemisega enda sees. „Mingis mõttes on iga naine automaatselt naiselik sündides, see on meile nii loomuomane. Aga me õpime koolist, keskkonnast ja enda ümbert selliseid käitumisi, mis teevad meid liigselt eesmärkidele suunatuks ja panevad saavutustele orienteeruma, viivad rohkem pähe. Naiselikkus on naise sees olemas, aga see kaob nende kohustuste ja tegutsemiste taha ära. Tuleks see tegutsemise kiht pealt maha koorida ja jõuda sügavamale enda sisse, kus saame puhata ja naiselikkus saab õitsele puhkeda,“ leiab Merliis.

Naisest teeb naiseliku naise julgus näidata enda ilu

Naiselikkuse treener toob välja, et naisest teeb naiseliku naise tema voolavus, tema tunded, ilu ja see, et ta julgeb näidata enda ilu. See, et ta on ühenduses selle iluga, mis on iga naise sees olemas. „Nauding on üks põhiline oskus, nautida iseennast ja elu. Paindlikkus, et olla armastav ja paindlik. Samal ajal kui midagi ei meeldi, siis naiselik naine väljendab seda. Ta teab, mida ta tahab,“ selgitab ta.

Meis kõigis on Merliisi sõnul olemas sisemine naiselikkus, mis on isikupärane ja igale naisele iseloomulik ja eriline. Ta tõdeb, et me ei saa vaadata kedagi ja hakata temasuguseks. Meile ei sobi võibolla selline kõnemaneer või kõnnak, meie essents on veidi erinev. „Meis igaühes on  naiselik pehmus ja me võiks selle üles leida, millised omadused selles on. Mõni naine on väga armastav ja soe perehoidja. Teine naine on hästi sensuaalne ja silmapaistev, ilus. Kolmas naine on võibolla loominguline, teeb kunsti, maalib ja laulab. Iga naise sees on erinevad omadused ja komplekt, mis on just talle omane,“ räägib ta ja lisab, et naiselikkust tuleks taasavastada endas ning kaasa aitab kui vaatame teisi naisi ja saame sealt inspiratsiooni, läbi mille tunneme ära sarnaseid külgi ka endas. Kuna oleme vahel nii ära kaotanud selle olemise poole endas, siis me isegi ei oska enam seda. „Aga vaadates, kuidas teine naine oskab elu nautida, kogeda ja vastu võtta annab see meile inspiratsiooni, et liikuda lähemale endale. Naiste seltskonnas olemine tervendab ja aitab meid oma naiselikkusega ühendust saada.“

Merliis tõdeb, et viimastel aastatel on meie ühiskonda tulnud väga palju meesenergiat - naised on hakanud meesenergia poole pürgima, kuna ei saa mehelikku energiat meestelt  või  ollakse iseseisvad. Või on naised ise piisavalt edasijõudvad ja tunnevad, et ükski mees ei ole tugevam. „Naised on enda mehelikku poolt tänapäeva tulemustele suunatud maailmas nii palju arendanud, et nais- ja meesenergia tasakaal on paigast ära läinud. On raske mehi imetleda, kui ise kõigega hakkama saadakse. Naiselikkus ei ole nii hinnas tänapäeva ühiskonnas. Hinnatud on eesmärgid, tegutsemine ja edasipürgimine. Sisimas on nad naiselikud, aga mehelikud tegutsemismustrid domineerivad,“ selgitab ta.

Merliisi neli nõuannet, kuidas leida endas tasakaal:

Too enda päevakavasse olemist. Vaata, kas sul on võimalus päevas võtta hetki, kus lihtsalt olla nii, et aeg ei loe. Kus sa saad raamatut lugeda, vaadata aknast välja või võtad terve ühe nädalavahetuse päeva ilma, et sul oleks eesmärke või asju, mida sa pead ära tegema ning liigud siis spontaanselt läbi päeva. Too olemist oma igasse päeva võimalusel või siis kasvõi igasse nädalasse. See aitaks leida tasakaalu.

Liigu oma kehas rohkem, tule kehasse. Tantsi kasvõi igal hommikul ühe viie  minutilise loo järgi, et saada ühendust enda kehaga. Kui kehas ei ole voolamist, mis on naisel hästi oluline, siis kipub kõik seisma jääma - läheme hästi kandiliseks oma otsustes, oma vaadetes ja  muutume ratsionaalseks.

Tule välja ratsionaalsusest. Tule välja sellest, mis tundub loogiline ja õige, luba endale ebaratsionaalseid valikuid või mõistusevaba olekut. Kui märkad, et mõistus hakkab dikteerima, mida peaksid tegema, siis proovi teha just tunde pealt valikuid ja otsuseid.

Väljenda pehmemaid kvaliteete. Kui palju sa praegu oma elus näed pehmemaid kvaliteete? Kui palju sa avaldad armastust või kui palju sa teed komplimente teistele inimestele või imetled ja kiidad? Oled hoolitsev töökaaslaste või koduste suhtes? Kui palju on sinu koduses elus pehmeid kvaliteete või oled sa hästi range ja nõuad pereliikmetelt palju? Too pehmemaid kvaliteete sisse oma suhtlusesse ja igasse päeva.

Merliisi neli soovitust, kuidas olla õnnelik ja endaga rahus:

Aktsepteeri ennast sellisena nagu sa juba oled. Iga naine on erinev ja me ei saa võrrelda ennast kellegi teisega. Teadvusta, et sa oled ideaalne kõigi enda vigade ja kõigi enda negatiivsete külgedega, mida oled ise nimetanud negatiivseks. „Tegelikult on need sinu kingitused. Oma kehakujuga oled ideaalne, oma iseloomu komplektiga oled sa ideaalne, täpselt nii nagu sa oled.  Nii on sinu sõbrad ja inimesed valinud sind enda lähedusse ja soovinud sind endaga ühenduma,“ lausub ta.

Ära võrdle ennast teiste naistega ja ideaalpildiga, milline ma võiksin olla. Võrdlemine iseenesest sisaldab iseenda halvustamist ja maha tegemist, isegi kui see on positiivne võrdlus.

Loobu hinnangute andmisest. Jõuad rahusse endaga, kui loobud hinnangute andmisest - sa ei pea hindama midagi heaks või halvaks. See toob meid kohta, kus kogu aeg on midagi viga või kogu aeg peab midagi paremini olema. Me ei oska praegust hetke vastu võtta, kuna teame, kuidas tahaksime, et see oleks.  Samuti tuleb loobuda iseendale hinnangute andmisest, et võiksin olla ilusam, targem või tublim. Läbi selle muudame praeguse hetke valeks.

Naudi seda, mis praegu on. Elu nautimine käib läbi meie meelte ja selleks, et meelde aktiveeruksid on vaja mõttemasin peas välja lülitada ja maailma kogeda läbi meelte. Kõike saab nautida. Võta üks päev, kus proovid päeva jooksul nautida igat sekundit. See on sinu kodune praktika.