7 tähtsat asja, millele mõelda enne lapse saamist

7 tähtsat asja, millele mõelda enne lapse saamist

Kuigi küsimusi, mida enne lapse saamist endale esitada, on veel teisigi, on siin seitse olulisemat. Kui need kõik on sul juba läbi mõeldud, siis tasub sul vaikselt mõelda juba sünnitushaiglale, rinnaga toitmisele või ämmaemanda valimisele.  

Kuigi küsimusi, mida enne lapse saamist endale esitada, on veel teisigi, on siin seitse olulisemat. Kui need kõik on sul juba läbi mõeldud, siis tasub sul vaikselt mõelda juba sünnitushaiglale, rinnaga toitmisele või ämmaemanda valimisele.

 

1. Suhe

Kui otsustad lapse saada vaid selleks, et oma suhet päästa, siis tea, et see ei ole väga efektiivne moodus. Tuua laps suhtesse, mis on niigi ebakindel ja varisemisohus, ei ole kuigi mõttekas. See ei tee lahkuminekut raskeks mitte teile kahele, vaid lausa kolmele…

 

2. Raha

Kas oled mõelnud sellele, millised kulutused lapsega kaasnevad ja ka sa saad neid endale lubada? Kulutused algavad beebihälli ostmisega ja lõppevad ülikoolilinna korteri soetamisega. Sinna vahele mahuvad veel lapsehoidja palkamine ja suurema pereauto soetamine. Mõtle kõigile neile kulutustele enne, kui lapse saad.

 

3. Teiste laste arvamus

Juhul kui sul on veel lapsi, on oluline ka neilt küsida, kas nad sooviksid endale väikest õde või venda. Isegi kui lõppotsus lapsesaamiseks ei sõltu nende vastusest, on siiski oluline neid sellest informeerida.

Mõtle ka sellele, et kui sul on juba kaks väikest last, kas on õige aeg beebi sünniks? Kas saaksid hakkama kolme väikelapsega, kes nõuavad jäägitult sinu tähelepanu?

 

4. Karjäär

Kas soovid arendada oma karjääri või soovid saada emaks? Sel teemal on väga palju kõneldud ja vaieldud, kuid keegi ei tea seda paremini, kui sina ise. Igaks juhuks mõtle enne lapseootele jäämist läbi ka see, et kui sina beebipuhkusel oled, saab keegi sinu kolleegidest sinu asendajaks ja võib saada sinu ihaldatud ametikoha hoopis endale. Kui paljas mõte sellest ajab sulle külmavärinad peale, siis tasub sul mõelda, kummaga oodata – karjääri või beebiga!

 

5. Vanus ja tervis

Mõeldes tagasi oma vanavanaemadele, siis nemad said lapsi veel hilistes viiekümnendateski, kuid tänapäeval on see muutunud, meie põlvkonna naiste kõige kõrgemaks vanuseks, mil emaks saada, peetakse varaseid neljakümnendaid. Kuid miks? Nimelt on hilises eas sünnitamisega seotud mitmed terviseriskid. Tervis on kindlasti üks tähtsamaid asju, millele mõelda enne lapse saamist!

 

6. Sinu toetajad

Olgugi et sa arvad, et oled superema ja saad kõigega suurepäraselt ise hakkama, on isegi sinul aeg-ajalt vaja inimest, kellelt tuge ja abi otsida. Sellepärast on oluline, et sul oleks keegi, kelle peale loota ja kelle järelvalve alla laps jätta, kui pead kiiresti mõne probleemiga tegelema. 

 

7. Elustiil

See võib olla isegi kõige olulisem punkt, mida endale teadvustada enne emaks saamist. Armastad klubisid vallutada ja ei kujuta ette reede õhtut kodus? Ilmselt ei ole sa valmis veel emaks saama. Kui oled vaba hing, kellele meeldib spontaansus ja reisimine, siis ei ole ilmselt lapse tulekuks veel õige aeg. Kui sa just ei soovi koos beebiga maailma näha? Ja miks ka mitte, kui tunned, et seda soovid ja just see sulle sobikski!

 

allikas: allwomenstalk.com

 

Triin Tisler