Reklaam sulgub sekundi pärast

Kuus levinumat suhteviga, mida naised teevad

Nende nõuannete abil võid vältida või parandada kuut viga, mis mõjuvad suhtele negatiivselt, kirjutab Iltalehti.

Nende nõuannete abil võid vältida või parandada kuut viga, mis mõjuvad suhtele negatiivselt, kirjutab Iltalehti.

Enda soovide allasurumine

Osa naistest loobub suhtes oma soovidest. Võrdse partnerluse asemel tuleb mehest kogu kooselu keskpunkt.

”Naised võivad karta ebameeldivaid olukordasid ja vaidlusi või mõtlevad mingil tasandil, et kooselu säilitamise nimel peavad nad loobuma sellest, mida nad tahavad,” sõnab psühholoog Susan Heitler.

Heitler julgustab naisi oma muret väljendama, olgu see siis seotud majapidamistöödega, lapsevanemaks olemisega, ühise ajaga või oma vajadustega. Suu avamine on ainus viis, kuidas saab arutatud, kas olemasolevatesse kokkulepetesse peab tegema muudatusi.

Ei räägi selgelt oma ootustest

Kooselul on parim põhi siis, kui paar on juba algusest peale rääkinud omavahel avameelselt tööst, lapsevanemaks olemisest ja raha kasutamisest.

Paljud paarid aga jätavad need asjad arutamata.

”Paljud tegutsevad oma peas tehtud oletuste põhjal, sest nad on sedasi üles kasvanud,” märgib professor Eli Karam.

Kui ootused teineteisele ei vasta, on see kooselule kõva löök.

Erinevate hääletoonide mõju alahindamine

Ka pelgalt negatiivne hääletämber võib probleeme süvendada.

Endast välja minnes lükatakse rahumeelne lahendus ainult kaugemale. Susan Heitler toonitab, et selle asemel tasub oma sõnu välja öelda lugupidavas toonis, otsides lahendusi ja võimalusi.

Suhtlemisstiil ei sobi kokku

Kas tunned, et Su kallim ei kuula Sind? Siis tasub mõelda oma suhtlemisstiili peale.

Mõnedel naistel on kombeks öeldut korrata. Mehed võivad pidada seda näägutamiseks, aga tegu on vaid erineva viisiga, kuidas suhelda. Tulemuseks võib aga olla olukord, kus üks nõuab vastuseid ja teine alles mõtleb asja üle järele ning tundub seetõttu teemat eiravat.

Kui seda juhtub korduvalt, tasuks anda teisele aega asjade üle järele mõelda.

Eli Karami sõnul on 70 protsenti suhteprobleemidest oma iseloomult korduvad. Väljakutseks on välja selgitada, milliseid neid on võimalik mõjutada ja milliseid mitte.

Seksi väljajätmine elu prioriteetide hulgast

”Terve seksuaalelu on oluline kõigi jaoks – naiste endi ja ka nende partneri jaoks. See säilitab pereõnne. Lapsed vajavad vanemaid, kellel on tugev ja hea suhe,” ütleb Susan Heitler.

Naisel on kasulik keskenduda ka oma heaolule. Kui naine tunneb ennast hästi, tunneb ta end ka seksikana. Sellest on hea edasi minna.

Partneri väärtustamise unustamine

Mõned naised keskenduvad lastele, tööle ja kodule nii pühendunult, et unustavad need väikesed žestid, mis tugevdavad paarisuhet.

”Heas suhtes jagatakse pidevalt väikeseid positiivseid žeste. Need võivad olla naeratused, pilgud, kallistused, puudutused või sõnalised komplimendid. Kuulamine, kokkuleppimine, väärtustamine ja kiindumus – nende kaudu vahetatakse positiivset energiat,” kirjeldab Susan Heitler.

Inimesed muutuvad aja jooksul. Sageli pikalt koosolnud paarid toimivad vananenud eneseteadvuse järgi. See omakorda võib kaasa tuua kaugenemise partnerist.

”On müüt, et hea kooselu hoiab ennast ise koos. Kooselu nõuab pidevat õppimist: peab õppima tundma ennast ja oma partnerit. Inimene ei ole 24-aastaselt sama, mis ta on 35-aastaselt,” meenutab Eli Karam.

 

Anneli Allikas-Parv