Reklaam sulgub sekundi pärast

Halb hingeõhk – kas paratamatus?

Isegi kõige pedantsema suuhügieeniga inimesel tuleb ette halba hingeõhku. Meeste puhul võib see olla ehk andestatav, kuid halva hingeõhuga naist ei tahaks keegi kohata.

Isegi kõige pedantsema suuhügieeniga inimesel tuleb ette halba hingeõhku. Meeste puhul võib see olla ehk andestatav, kuid halva hingeõhuga naist ei tahaks keegi kohata.

Halb hingeõhk võib olla tingitud vedelikupuudusest ja palavikust, samuti pole hingeõhk just kõige parem hommikul ärgates.
Isegi kõige pedantsema suuhügieeniga inimesel tuleb ette halba hingeõhku. Meeste puhul võib see olla ehk andestatav, kuid halva hingeõhuga naist ei tahaks keegi kohata.

Halb hingeõhk võib olla tingitud vedelikupuudusest ja palavikust, samuti pole hingeõhk just kõige parem hommikul ärgates. Hingeõhku mõjutavad ka viimati söödud toit ja puhastamata hammaste vahel lagunev toit. Õnneks on need põhjused kiiresti mööduvad ja kergesti parandatavad.
Aga mis teha, kui halb hingeõhk saadab sind kogu aeg ja iga kord, kui pead kellegagi vestlema, painab sind mõte sellest, millise mulje sa talle jätad suud lahti tehes. Veelgi ebamugavamaks muutub olukord, kui soovid suudelda kedagi ning oled närimiskummi ja lutsukommid maha unustanud.

Tihti juhtub nii, et inimene, kellel on halb hingeõhk, pole sellest ise teadlik. Vaevalt, et teisedki ütlema tulevad- pigem kannatavad viisakusest seda ebameeldivat lõhna. Või katsuvad distantsi hoida. Äkki tasuks sõbralt küsida oma hingeõhu kohta, sest nii saad kõige paremini teada, kas sul on põhjust muretseda.

Uuringud näitavad, et halva hingeõhu haigus nimega Halitosis vaevab ligi 25% täiskasvanud inimestest ja sellest 40% on kroonilised Halitosise põdejad. Kõige levinumad Halitosise põhjused on suus elutsevad bakterid, eelkõige katkised hambad. Kui hambad on terved ja inimene peseb mitu korda päevas korralikult hambaid, võib siiski suus leiduda piirkondasid, kuhu hambahari ligi ei pääse- seetõttu tasuks kindlasti ka hambaniiti kasutada.

Suitsetaja hingeõhk
Need kes ei suitseta, teavad väga hästi, et paljudel suitsetajatel on halb hingeõhk. Kuidas suitsetamine seda põhjustab? Sigaretist eralduvad jääkained nagu tõrv ja nikotiin kogunevad hammastele, suu limaskestale ning keelele.  Suitsetamine kuivatavab lisaks ka suu limaskesta ning seetõttu ei saa suitsetamisest loobuja vabaneda koheselt suitsetajale omasest ebameeldivast lõhnast. Küll aga aitab lõhna leevendada korralik ja sage hammaste ja keele pesemine. Kuivus suus on ka peamine põhjus, miks hommikuti on hingeõhk halb. See ohustab eelkõige inimesi, kes hingavad läbi suu. Kindlasti oled märganud, et kõnet pidevad inimesed nagu advokaadid ja  õpetajad, rüüpavad jutu vahele loksu vett. See ei ole mitte pabistamisest. Suu kuivamine on loomulik, kui õhk käib läbi suu. Kuiv limaskest hoiab paha lõhna põhjustajaid suus, aga niiskest suust liiguvad need  koos vedelikuga minema.
Ka hambaklambrite omanikud  peaksid erilist tähelepanu pöörama oma hingeõhule.

Keel kui bateripesa
Kui hambad on korras ja sind saadab endiselt halb hingeõhk, võib suure tõenäosusega põhjuseks olla keel. Kas teadsid, et keel on üks räpasemaid organeid inimese organismis. Lisaks hammastele tuleks igapäevaselt kindlasti ka keelt puhastada. Kõige olulisem keele piirkond, mis vajab puhastamist, on keele tagumine neelupoolne osa. Seda on küll ebamugav puhastada, sest võib tekkida okserefleks, kuid sa harjud puhastamisega ära ning ebameeldiv reaktsioon kaob. Keele välimine osa on pehmem ja siledam ning seetõttu ei talleta nii palju baktereid.

Lihtsad nipid võitluseks halva hingeõhuga
1) joo palju vett või loputa veega suud- see viib kõik bakterid ja halva hingeõhu põhjustajad suust ära;
2) stimuleeri suud süljega- sülg aitab väga hästi kaasa hea hingeõhu  säilimisele lahjendades ja puhastades suud baketeritest. Sülje tekkimisele aitab kaasa millegi närimine- suuvärskendajad, nätsud ja toit stimuleerivad sülje teket;
3) hoia suuhügieeni- puhasta suud, keelt ja hambaid tihti, eriti peale kõrge proteiinisisaldusega toidu söömist.


Buduaar.ee