Reklaam sulgub sekundi pärast

Kas me ikka elame ja mõtleme õigesti?

Inimene saab olla terve esmalt vaid tingimusel, kui ta armastab oma keha. Aga kahjuks kohtame väga paljusid inimesi, kes pole oma kehaga rahul. Needki, kes on rahul, hävitavad sageli ennast vale toidu ja eluviisiga.

[email protected]

Olete kuulnud, et armastusega tehtud toit on parem kui kiirustades või vastumeelselt valmistatu. Samamoodi väidetakse, et ravimine on tulemusrikas vaid siis, kui arst armastab oma patsienti. Eelöeldu põhjal saab järeldada, et õpilasel läheb hästi, kui õpetaja teda armastab jne. Siit edasi on loogiline arvata, et inimene saab olla terve esmalt vaid tingimusel, kui ta armastab oma keha. Aga kahjuks kohtame väga paljusid inimesi, kes pole oma kehaga rahul. Needki, kes on rahul, hävitavad sageli ennast vale toidu ja eluviisiga.
Tuhandeid aastaid vana India ayurveda ravisüsteem õpetab, et inimene peab toituma vastavalt oma kehatüübile. Kellelegi pole enam saladus, et väärad toitumisharjumused rikuvad organismis valitsevat tasakaalu, aga tasakaalutus viib haiguste ja halva enesetundeni. Väärad toitumisharjumused olevatki haiguste põhiliseks tekitajaks. 
Ayurveda järgi on haiguste põhjustajaks aine, mida kutsutakse Indias amaks. Sõnaühend mürgine lümf või siis mürke täis organism pole meilegi uudne. Ama võib häda teha kõikidele organitele, blokeerides energia loomuliku liikumise ja tekitades isegi vähki ning muid raskeid haigusi. Valed mõtted ehk siis valdavalt vaid negatiivsus inimese elus tekitab vaimset amat, mille tagajärjel oleme stressis või depressioonis. Ega asjata öelda, et igas asjas on olemas negatiivne ja positiivne pool ning inimene saab kõigest õppida. Kui keskendutakse vaid negatiivsele ja ei taibata, mida halb õpetab, siis ollaksegi tõsiselt ja lõplikult kreenis. Milliseid toiduaineid keegi peaks tarvitama, selle saab kindlaks teha veregrupidieete uurides. Tallinnas tegeleb sellega tuntud lastearst Levin.
 
Ayurveda õpetuse iva on tasakaalukus: toitumises, seksuaalelus jne. Näiteks liialt aktiivne seksuaalelu pole sugugi kasulik, nii nagu ka narkootilised ained alates kohvist lõpetades räigemate narkootikumidega. Immuunsüsteem ei saa inimesel kunagi korras olla, kui ta armastab kanget kohv, joob sageli alkoholi. Nooruses peab organism taolisele tasakaalutusele vastu, ent vanemas eas löövad hädad tõsiselt välja.
Ayurveda spetsialistid on väitnud, et palju halba teeb inimene endale ka ööelu elamisega, sest öötunnid on sobilikud puhkuseks, mitte lõbutsemiseks. Magamine on väga oluline, sest just une ajal taastuvad ja tervenevad tasakaalust väljas olevad organid ja süsteemid. Rakkude pooldumiseks ja taastumiseks on sobilik aeg varahommik, ent kui öötunnid ärkvel oldud, siis ei jõua kasulikud protsessid käivitudagi. Unetust põhjustavad ka paljud ravimid, eostumisvastased tabletid ja mitmesugused jõujoogid, mida paljud armastavad juua, et väsimust peletada.  Psüühikahäirete tekkelgi aitab kaasa ööelu elamine, sest väljapuhkamata aju mõtleb päeval rumalaid mõtteid.
Kokkuvõtteks saab öelda, et liigne stress valede mõtete taustal, vale toitumine räsivad meie keha, mis tihti pole võimeline taastuma. Krahhi ennetamiseks võib tasakaalustada enda vaimu lõõgastumise, õige toitumise ja elustiili muutmisega. Eelkõige aga sõltub igaühest endast see, millised  välja näeme, kuidas end tunneme ja kui terved oleme.