Reklaam sulgub sekundi pärast

Buduaar.ee GALERII jagab vihjeid fotohuvilistele

Kohe ongi käes naistepäev ning see tähendab Buduaari GALERII kasutajate jaoks põnevaid auhindu! Nagu välja kuulutatud, loositakse just siis välja naisteklubi pakette Strand SPA-sse ja lisaks veel Britney Spears'i parfüüme nende vahel, kes oma pidid Buduaari galeriisse üles panevad! Nii et fotoaparaadid kätte ja ruttu-ruttu põnevaid pilte tegema!

[email protected]

Kohe ongi käes naistepäev ning see tähendab Buduaari GALERII kasutajate jaoks põnevaid auhindu! Nagu välja kuulutatud, loositakse just siis välja naisteklubi pakette Strand SPA-sse ja lisaks veel Britney Spears'i parfüüme nende vahel, kes oma pidid Buduaari galeriisse üles panevad! Nii et fotoaparaadid kätte ja ruttu-ruttu põnevaid pilte tegema!

Head pilti polegi tegelikult nii kerge teha. Selleks peab olema veidi silma ning ka algteadmisi oma fotoaparaadi võimalustest. Selle kohta, kuidas saada hea foto, annamegi teile nüüd mõned näpunäited.

Mõned soovitused portreefoto pildistamisel

Ebamugavust tundva modelli puhul ei tee portreed heaks ei õige tehnika ega ideaalne valgus - enne, kui pildistama hakkad on soovitatav modelli tundma õppida ja koos esialgne võõristus ületada. Ainsaks lahenduseks on siin suhtlemine, mistõttu on portreefotode "karjääri" mõistlikum alustada mõne tuttava ning sind usaldava inimesega. Kindlasti tuleks pildistamise ajal edasi suhelda ja mitte vait jääda - modell ootab kinnitust, et asjad sujuvad hästi või seda, et peaks proovima mõnd teist poosi või näoilmet. Vaikselt kaamera taga nohisev fotograaf meeldib vähestele.

Näpunäiteid huvitavate fotode saamiseks

Vali vaatenurka - proovi peale püstijalu pildistamist ka teisi kõrgusi. Püstijalu tehtud fotod on sageli igavad, sest see on kõrgus ja rakurss, kuidas näevad teisedki. Lasku kas kükki või püüa hoopis maapinna tasemelt klõps teha.

Otsi pilti - inimesed jätavad varje, majad samuti, poriloigu peegelduselt saab huvitava kaadri majast jne. Majadel on hoov või trepikoda, rõdud jms. Inimestel erinevad detailid nii näos, kui riietuses. Leia need! Huvitava tulemuse võid tavalist asja pildistades leiad ka näiteks hoopis peegeldust kasutades, olgu selleks siis peegel, veeloik, kõrvalasuv klaasist maja vms.

Mängi tehnikaga - sinu fotoaparaadil saab arvatavasti säriaega muuta. Kui sa seda teha ei oska, siis loe fotoaparaadi manuaalist. Säriajaga saab teha igavesti vahvaid trikke! Pikk säriaeg muudab liikuva valguspunkti jutiks ja nii saab ka pealtnäha igavatest paikadest huvitavaid kaadreid. Peol kasuta kuni paarisekundilist säriaega ning välku koos, inimene, keda pildistad, jääb valgustatud, tagaplaanil paistab valgusmöll. Kui kaamerat veel veidi liigutada ka, jätab valgus huvitava jälje.

Kasuta sarivõtet - spordivõistlustel või lindu pildistades vms kasuta sarivõtet. Kui esimene läheb nihu, on lootust, et oled teistega soovitu pildile saanud. Vaid ühte kaadrit tehes võid üldse ilma jääda.

Väldi keskpäevast valgust - keskpäevane päike on otse peale paistev valgus ja seega kõige igavam. Huvitavamaid tulemusi annavad hoopis kas hommikune või õhtune päike. Need on lisaks ka pehmemad, soojemad ja jätavad huvitavaid varje. õhtupäikeses on objekt hoopis teistsugune, kui hommikul. Lisaks tasub kindlasti luurata ringi udu ja vihmaga. Annavad asjadele hoopis teise meeleolu ja mulje.

ära kasuta digizoomi - ehkki kaamerat müües rõhutakse digizoomile, on tegemist funktsiooniga, mis kahandab foto kvaliteeti. Kaamera suurendab tehtud fotot digitaalselt ja tulemus on kehvem,   kui kasutada näiteks suurendust ja kadreerimist arvutis. Võimalusel tasub parema pildi nimel muidugi pildistatavale võimalikult lähedale hiilida.

ära kasuta liiga palju välku - paljud huvitavad peo- ja muidupildid lähevad kaotsi, kui need tehakse "näkku lastud välguga". Välku ei ole mõtet kummardada, saab ilma ka. Pane välgule ette näiteks tavaline valge paber ning pilt tuleb hoopis mahedam. Huvitava tulemuse saad ka kasutades välgu ees värvilisi kilesid.

Allikas: http://foto.diip.ee/


[email protected]