Armas Buduaari lugeja! Ilusat Sõbrapäeva!!!

ARMAS BUDUAARI LUGEJA! SOOVIME SULLE KAUNIST SÕBRAPÄEVA!!!!

ARMAS BUDUAARI LUGEJA!

SOOVIME SULLE KAUNIST SÕBRAPÄEVA!!!!

Kust sai alguse sõbrapäev? Oleme sellest juba Buduaaris kirjutanud aga siin väike meldetuletus! Valentinipäev sai alguse Rooma impeeriumist. 14. veebruaril austati vanas Roomas jumalate ja jumalannade kuningannat Junot. Junot teati kui naiste ja abielu jumalannat.


14. veebruaril kirjutasid küla noormehed paberile ühe neiu nime, paberid pandi kõik suurde kannu ning iga noormees tõmbas sealt välja paberi ühe neiu nimega. Just selle neiuga sai ta veeta Valentini festivali. Tihti leidsid mehed ja naised nii endale partneri kogu eluks. Need pidustused ja rituaalid keelati, sest valitseja arvates ei tahtnud mehed enam sõtta minna kui neil on kodus naine ja perekond. Kõik abielud ja kihlused keelati, ent preester Püha Valentin viis kihlused ja abielutseremooniad siiski salaja läbi. Püha Valentin hukati sellepärast 14. veebruaril. Räägitakse, et vangis olles armus Püha Valentin vangivalvuri tütresse ning kirjutas talle kirja, kuhu alla märkis "Sinu Valentinilt". Legende on selle päeva kohta veel rohkelt…

Eestis tähistatakse Valentinipäeva sellega, et peame meeles oma lähedasi ja sõpru hea sõna ja ehk ka väikeste kingitustega. Kuidas tähistad Valentinipäeva Sina?

KALLI TEILE KÕIGILE! :)))

 

Pildid: Scanpix

/Toimetas: Helena-Reet Ennet/