Breth Tootsi: Stressi vastu võitlen jalgpalli mängides

Breth Tootsi: Stressi vastu võitlen jalgpalli mängides

“Ei saa just öelda, et ma väga stressi all kannata inimene oleksin, aga eks meie kõigi elus tuleb ette ka raskemaid aegu, mil ikka tunned, et peaks kuidagi lõõgastuma või puhkama,” jutustab Miss Globe´il Eestit esindanud Breth Tootsi.

“Ei saa just öelda, et ma väga stressi all kannatav inimene oleksin, aga eks meie kõigi elus tuleb ette ka raskemaid aegu, mil ikka tunned, et peaks kuidagi lõõgastuma või puhkama,” jutustab Miss Globe´il Eestit esindanud Breth Tootsi.

Missi jaoks on stressi vastu võitlemisel asendamatuks abiliseks sport. „See on ütlemata mõnus tunne, kui peale rasket töö- ja koolipäeva lähed metsa, naudid loodust ja teed trenni. Kindel on see, et eelnenud raskused ununevad. Samal ajal puhkab vaim, kuid sealjuures hoiad end ka füüsiliselt vormis, mis tekitab hea tunde,” jutusatab näitsik. Veel enam meeldib modellile minna mõneks päevaks kas Haanjasse või Otepääle. Loodus on veel kaunim ning Tallinna probleemid jäävad kaugemale.

Meie praeguseid ilmastikuolusid tundes ja teades ei tundu õues sportimine üldsegi nii lihtne kui soojal aastaajal. Breth arvab aga, et külmal ajal on sportimine teinekord isegi nauditavam. „Pärast trenni on nii mõnus tunne koju minna. Ronid kas vanni või istud sooja teki all.”

Kaunitari arvates on sisehallid ja võimlad natukene liiga ahistavad. Siiski halva ilma puhul tuleb ka seal sporti teha. „Eelistan Nõmme metsas treenida, Järveotsa kooli staadionil jalgaplli mängida ning hiljem ujuda. Oluline on ka see, et trenn oleks vaheldusrikas, muidu lihtsalt tüütab ära.”

Jõulusagin ja kiire elutempo missi ei heiduta. „Kindlasti ei saa ma öelda, et jõulud on minu jaoks stressitekitav periood. Võib-olla tõesti, kui kuskilt kaubanduskeskusest mööduda, siis inimeste sagimisest jääb küll mulje, et jõulud on pigem stressirohke kui rahulik ja lõõgastav periood.” 

 

Leemet Prits

Buduaar.ee tegevtoimetaja