Brittany Maynard: 29-aastane naine, kes sureb 1. novembril

Brittany Maynard: 29-aastane naine, kes sureb 1. novembril

Brittany Maynard on San Franciscost pärit 29aastane tore ja armas naine, kelle elutee lõppeb selle aasta 1. novembril! Jah, just sel päeval Brittany sureb ja seda teavad nii tema ema, kasuisa, parim sõber kui ka abikaasa. Brittany’l on neljanda staadiumi ajuvähk.  Arstid ütlesid Brittanyle selle aasta aprillis, et tal on parimal juhul jäänud kuus kuud elada, ent Brittany otsustas, et ta ei kavatse oodata õudset surma. Kurva saatusega noor naine valis endale siit ilmast lahkumise kuupäeva ise ja selleks on 1. november – üks päev peale abikaasa sünnipäeva.

Brittany Maynard on San Franciscost pärit 29aastane tore ja armas naine, kelle elutee lõppeb selle aasta 1. novembril! Jah, just sel päeval Brittany sureb ja seda teavad nii tema ema, kasuisa, parim sõber kui ka abikaasa. Brittany’l on neljanda staadiumi ajuvähk. 

Arstid ütlesid Brittanyle selle aasta aprillis, et tal on parimal juhul jäänud kuus kuud elada, ent Brittany otsustas, et ta ei kavatse oodata õudset surma. Kurva saatusega noor naine valis endale siit ilmast lahkumise kuupäeva ise ja selleks on 1. november – üks päev pärast abikaasa sünnipäeva.

Brittany elu on olnud igati täisväärtuslik, ta abiellus 2013. aasta lõpus oma elu armastusega ja kõik tundus täiuslik – päevani, mil Brittanyt hakkasid kimbutama meeletud peavalud – see algas paar nädalat pärast pulmi. Selle aasta jaanuaris läks ta arsti juurde, kus tal diagnoositi teise staadiumi ajuvähk – arstid ütlesid, et tal on elada jäänud 3-10 aastat, ent paar kuud hiljem halvenes Brittany tervislik seisunud veelgi ning arstid diagnoosisid tal neljanda staadiumi ajuvähi (see on vähihaiguse viimane staadium).

Pärast haigusest teada saamist kolis Brittany koos abikaasaga Portlandi, Oregoni, sest seal on seadusega lubatud oma elu viimane päev ise paika panna. Seda seadust kutsutakse “Death with Dignity”. San Franciscos elades peaks Brittany ootama ja kannatama, kuni vähk temast lõplikult jagu saab, ent seda ta ei soovi.

Brittany on oma olukorraga leppinud, ta ei räägi sellest palju. Siin on mõned laused, mis Brittany portaalile People ütles: “Ma suren oma kodus, teisel korrusel, oma toas. Ma lahkun siit ilmas vaikselt, rahustava muusika saatel. Ma sooviksin, et minu haigusele oleks ravi, aga seda pole. Ma ei taha teha enesetappu, ma ei taha surra, aga kui ma pean surema, siis ma tahan seda teha väärikalt. Ma valisin oma surmakuupäevaks 1. novembri, sest 30. oktoobril on minu kalli abikaasa sünnipäev ja ma ei taha sellest ilma jääda. Minu tervislik seisund on tänaseks väga kehv, mul on suured valud ja rohud, mida ma võtan, ei võta valusid ära. Suremise hetkel viibivad minu juures inimesed, kes on mulle kõige lähedasemad – ema, kasuisa, abikaasa ja parim sõber.”

Brittany on alati reisimist armastanud ning ta kasutab ära igat võimalust, et näha uusi ja põnevaid paiku – seni kuni tervis vähegi lubab. 

Brittany tegi video oma elust ja emotsioonidest, mis teda peale haigusest teada saamist valdavad. See kestab kuus minutit ja see on kurb, südantlõhestav ning samas ka inspireeriv. Video lõpus ütleb Brittany: “Elage oma elu nii, et te ei jää millestki ilma, elage hetkes. Tehke seda, mis teile meeldib, mis teie jaoks oluline on. Hinnake elu ja elage seda.”

Videot saab vaadata allpool!