Buduaar tõmbab õelatele ja laimavatele kommentaato-ritele vee peale

Buduaar tõmbab õelatele ja laimavatele kommentaato-ritele vee peale

Täna alustasime võitlust Buduaar.ee kommentaatoritega, kes kirjutavad meie lehe erinevates uudistes või rubriikides olevatele põnevatele persoonidele halvustavaid, laimavaid ja solvavaid kommentaare. Nüüdsest hakkame blokeerima IP-aadresse, kust sellised postitused massiliselt tulevad. Kui sulle keegi või miski ei meeldi, siis see on täiesti normaalne ja sa võid oma seisukohta julgelt Buduaaris väljendada, aga sa pead valima, kuidas seda oma arvamust intelligentselt välja öelda.

Kümme päeva tagasi alustas Buduaar võitlust petistega, kes Buduaari turul ostavad või müüvad, aga teevad teistele külma raha või kauba kättesaamisega. Selleks võtsime kasutusele uue teenuse “deposiidikonto”, mille kohta saad rohkem lugeda SIIT ja mida kasutades tõmbad petistele vee peale.
Nüüd alustasime aga võitlust Buduaar.ee kommentaatoritega, kes kirjutavad meie lehe erinevates uudistes või rubriikides olevatele põnevatele persoonidele halvustavaid, laimavaid ja solvavaid kommentaare. Nüüdsest hakkame blokeerima IP-aadresse, kust sellised postitused massiliselt tulevad.

Kui sulle keegi või miski ei meeldi, siis pole keelatud oma arvamust avaldada ja sa võid oma seisukohta julgelt ka Buduaaris väljendada. Küll aga pead valima sõnu, kuidas oma arvamust intelligentselt välja öelda, pidades silmas ka Isikuandmete kaitse seadust ja muid asjasse puutuvaid kehtivaid õigusnorme.

Meie otsus kommentaaridele rohkem tähelepanu pöörata tekkis paar nädalat tagasi, mil saime lõplikult aru, et inimesed ei julge enam anda intervjuusid ja osaleda meie seikluslikes rubriikides, mida kõikidele lugeda meeldib. 
Ligi kuu aja eest hõikasime välja, et kõik vastabiellunud on oodatud Buduaar.ee uues rubriigis “Hõissa pulmad” jagama teistega oma kaunimat päeva ja teavitama seekaudu ka kaugemaid tuttavaid oma abieluranda sõudmisest. Kui tavaliselt osaleb erinevates Buduaari rubriikides hea meelega sadu naisi, siis sel korral jäi tagasiside väga kasinaks, õigemini öeldes väga negatiivseks. Ka meie otsesed ettepanekud hiljuti abiellunud tuttavatele naistele said kõik eitava vastuse. Seega jäigi “Hõissa pulmad” rubriik avamata ning võtsime selleks valmistatud eriakna mõne päeva eest lehelt maha. Ka eksklusiivsed intervjuud ning teised rubriigid kannatavad huvitavate inimeste nappuse käes, sest inimesed ei soovi olla teiste mõnitamise ja alandamise objektiks. Erinevate väljaannete seltskonnaajakirjanikud ning Buduaari staariuudiste reporterid kinnitavad, et aina rohkem tuntud inimesi keelduvad intervjuust sel samal põhjusel – kommentaarid on solvavad, laimavad ja õelad. Kuulsuste nimekiri, kes viimase aasta jooksul keelduvad meediale kommentaare jagama (välja arvatud selleks, et oma uut plaati, blogi või näitust reklaamida), on kaks korda pikem, kui nimekiri, kes on nõus end miinirahe alla seadma, rääkides detaile oma elust, hobidest ja väärtushinnangutest. Samuti paluvad peaaegu kõik Buduaari populaarsete rubriikide “Tõehetk” ja “Moepolitsei” osalejad, et me solvavaid kommentaare eemaldaksime, sest sellised solvangud on lisaks traumeerivad ka nende pereliikmetele ja kujunevad takistuseks karjääriredelil.

Buduaar eemaldab iga päev negatiivseid kommentaare nii foorumist kui veebilehelt, kuid pahatahtlikud kommenteerijad on oma arvamuse avalikustamise hädavajalikkuses sedavõrd agressiivsed, et panevad asemele kolm uut ja veel räigema sõnastusega kommentaari. Miks seda tehakse, seda ehk oskavad need kommenteerijad ise selle loo kommentaariumis meile ja teistele lugejatele öelda. Kui küsimus on õiglustundes ja tõe maksmapanemises, siis tasub igal juhul pöörduda kohtusse, mitte omakohtu teed valida.

Buduaar otsustas omalt poolt kaasa aidata laimu ja solvangute karmimale piiramisele ning hakkame halastamatult kinni panema ligipääsusid IP-aadressidelt, kust lisatakse massiliselt solvavaid ja laimavaid kommentaare. Kui avastad, et ühel hommikul ei pääse sa enam oma töö juurest Buduaari lehele, siis suure tõenäosusega on sinu töökaaslane üks nendest, kes tegeleb töö ajal inimeste laimamise ja solvamistega. 

Meil kõigil on võimalik üheskoos valida, kas me tahame Eesti meedias ja Buduaaris lugeda huvitavatest ja julgetest inimestest ning taltsutame oma solvavat sõnavabadust, või lepime sellega, et peamisteks seltskonnauudiste allikateks on tõlkeuudised välismaa staaridest, kellel on sügavalt ükskõik, mida kuskil väikeses Eestis tema kohta arvatakse.

Leia üks hetk tänases päevas ja mõtle sellele, kas tahaksid kaasa aidata, et Buduaari ja ka teiste veebiajakirjade kommentaariumid oleksid sõbralikumad ja uudised põnevamad? Kui oled nõus meiega koostööd tegema, siis omalt poolt toome sinuni uusi ja veelgi põnevamaid uudiseid ja rubriike ning hoolitseme selle eest, et pahatahtlikud inimesed lehele ei pääseks.

Et su suvi mööduks soojalt ja sõbralikult!

 

Marge Rahu
Buduaar.ee ja Buduaari ajakirja
vastutav väljaandja