Eesti tulevik motospordis: Hannes Soomer on võitjaks sündinud

Eesti tulevik motospordis: Hannes Soomer on võitjaks sündinud

Kodumaal hetkel kahjuks veel tundmatu, kuid Saksamaal pidevalt tuntust koguv eestlane Hannes Soomer on 14aastane Viimsist pärit teismeealine noormees, kelle suurimaks kireks on motosport. Juba praeguste tulemuste põhjal on tegu suure tulevikulootusega Eesti motospordis. Ka Hannese isa oli professionaalne võidusõitja, seega huvi ekstreemspordi vastu tuli kaasa geenidega. Hannes polnud veel kaheksa-aastanegi, kui omandas esmased kogemused ringraja sõidus. Praeguseks kahekordne Eesti meister, kes enamuse aja veedab Saksamaal treenides ning võisteldes, teab, mida ta tulevikult ootab. Buduaar rääkis Hannesega, kes ilmselt kümne aasta pärast on tuntud ülemaailmselt, ja tegi temaga esimese eksklusiivintervjuu.

Kodumaal hetkel kahjuks veel tundmatu, kuid Saksamaal pidevalt tuntust koguv eestlane Hannes Soomer on 14aastane Viimsist pärit teismeealine noormees, kelle suurimaks kireks on motosport. Juba praeguste tulemuste põhjal on tegu suure tulevikulootusega Eesti motospordis. Ka Hannese isa oli professionaalne võidusõitja, seega huvi ekstreemspordi vastu tuli kaasa geenidega.

Hannes polnud veel kaheksa-aastanegi, kui omandas esmased kogemused ringraja sõidus. Praeguseks kahekordne Eesti meister, kes enamuse aja veedab Saksamaal treenides ning võisteldes, teab, mida ta tulevikult ootab. Buduaar rääkis Hannesega, kes ilmselt kümne aasta pärast on tuntud ülemaailmselt, ja tegi temaga esimese eksklusiivintervjuu.

Hannes, kes hetkel käib Viimsi keskkoolis, pole just kõige traditsioonilisem koolipoiss. Juba praegu on poisil silme ees kindel siht. Hannes polnud veel kaheksa-aastanegi, kui mõistis, mis teda köidab. “Ametlikult olen motospordiga tegelenud kuus aastat, aga esimesed sõidud olid kindlasti juba ammu enne seda. Huvi säärase spordi vastu on kindlasti juba geenides olemas, kuna minu isa Tõnu Soomer on ka võidusõitja, kuigi ta sõidab autoga. Esimese mootorratta laenas isa mulle kusagilt sõbra käest ja seda ainult prooviks. Kohe, kui olin proovinud, teadsin,” ütleb Hannes, et tal ei tekkinud kahtlust hetkekski, kõik oli paika pandud nende esimeste sekundite jooksul, mil ta esmakordselt kaherattalisele istus.

Niivõrd tõsise alaga tegelemine võtab ka enamuse vabast ajast. Pigem tekib küsimus – kas vaba aega üldse jääb? “Vaba aega on mul kindlasti vähem kui teistel minuvanustel. Selle aasta suvest veetsin enamuse aja Saksamaal, mõnikord üksikute nädalavahetustena, mõnikord  kaks nädalat järjest. Mu isa on minuga kaasas, aga ema ja õde on Eestis, seega neid vahepeal ei näe tükk aega. Kooli ajal (sügisel ja kevadel), kui hooaeg algab ja lõpeb, käin ma ka ära, mis tähendab, et kogu minu vaba aeg kulub koolile – õpingutele, et samal ajal ka hinded korras hoida. Ega see nii lihtne pole, aga saan ilusti hakkama. Võidusõiduvaba on mul ainult talv, siis on vaba aega rohkem.”

Hetkel vaid 14aastane Hannes on juba tänaseks saavutanud päris märkimisväärseid tulemusi, mis nii mõnelegi vanemale konkurendile silmad ette teevad. “Olen kahekordne Eesti meister klassis Speedline (2009, 2010), Saksa Minibike meistrivõistluste teine koht (2010), Saksa ADAC Junior CUP viies koht (ühel etapil teine, 2012).

Kus näeb Hannes end 10 aasta pärast? “Ma olen siis 24aastane. Kindlasti tahaks sõita maailmameistrivõistlustel.” 

Ja kui Hannesele vaba aega üldse jagub, siis ka see möödub üldjuhul kaherattalisel. “Enamus vaba aega ma siiski veedan millegi peal, millel on mootor – suvel skuuter/jett, krossimootorratas, talvel lumesaan. Või siis sõpradega kusagil väljas käies,” ütleb Hannes, et vahel harva leiab ka tema oma elukutse ja õpingute kõrvalt aega omavanustega koos olemiseks.

Vaata allpool ka pilte Hannese võistustest!

Karin Karu