Eghert-Sören Nõmm: “Showbisness on meil perekonnas veres!”

Eghert-Sören Nõmm: “Showbisness on meil perekonnas veres!”

Tiina Jantsoni noorem poeg ja Sir N tantsutrupi treener Eghert-Sören Nõmm on laval veetnud ja pidevalt tantsuga tegelenud juba väiksest saati. Vaevalt käima õppinud, hakkas ta ema kõrval „Sixtina“ tantsutrennis suurte tüdrukute järgi samme õppima ja natuke hiljem ka treeningutel osalema. Oma esimese võistluse „Eesti Mini Star“ võitis Eghert 5aastaselt, olles kogu zürii ja publiku vaieldamatu lemmik. Esimene suur rahvusvaheline võistlus oli aga „World Championships of Performing Arts 2000“ Hollywoodis, kus ta võitis erinevates tantsukategooriates juunioride vanuseklassis hõbe-ja kuldmedali. Muude saavutuste hulka kuuluvad sellised tiitlid nagu „Eesti Mini Mister 2002“, „Mini Mister World 2002“, “Children Talent World 2003” tantsukategooria 1. koht jpm. Eghert on treeninud nii kodu- kui ka välismaiste treenerite käe all ning Buduaar uuris lähemalt andeka tantsija tegemiste ja hobide kohta.  

Tiina Jantsoni noorem poeg ja Sir N tantsutrupi treener Eghert-Sören Nõmm on laval veetnud ja pidevalt tantsuga tegelenud juba väiksest saati. Vaevalt käima õppinud, hakkas ta ema kõrval „Sixtina“ tantsutrennis suurte tüdrukute järgi samme õppima ja natuke hiljem ka treeningutel osalema. Oma esimese võistluse „Eesti Mini Star“ võitis Eghert  aastaselt, olles kogu zürii ja publiku vaieldamatu lemmik. Esimene suur rahvusvaheline võistlus oli aga „World Championships of Performing Arts 2000“ Hollywoodis, kus ta võitis erinevates tantsukategooriates juunioride vanuseklassis hõbe-ja kuldmedali. Muude saavutuste hulka kuuluvad sellised tiitlid nagu „Eesti Mini Mister 2002“, „Mini Mister World 2002“, “Children Talent World 2003” tantsukategooria 1. koht jpm. Eghert on treeninud nii kodu-kui ka välismaiste treenerite käe all ning Buduaar uuris lähemalt andeka tantsija tegemiste ja hobide kohta.

Eghert-Sören on õppinud väga palju erinevaid tantsustiile ning on alati valmis midagi juurde õppima. “Sõbrad naljatavad, et olen nagu igiliikur, kes on alati valmis trenni tegema. Väiksest peale võtsin osa nii akrobaatika kui ka klassika tundidest, siis tuli showtants ja estraaditants, isegi võistlustantsu algeid sai omandatud. Viimased aastad on põhirõhk olnud hiphopil ja teistel tänavatantsu stiilidel, kuid samas ka contemporary ja modern pakuvad mulle väga huvi. Väga loodan, et uued projektid teatris toovad mulle jälle uusi ja huvitavaid kogemusi,” ütleb ta.

Eghert tunnistab, et muusika on juba väiksest saati tema jaoks kõige tähtsam olnud. “Väga väiksena kuulates ühte lugu, viis see mind nii endaga kaasa, et pärast vanemad rääkisid, et olin olnud täiesti nagu transiseisundis ja kuskil oma maailmas. Tantsides tunnetan muusika rütmi iga rakuga ja kuidagi iseenesest keha väljendab seda siis liigutustega. Minu jaoks tantsimine on nagu rääkimine, mille abil saan edasi anda oma mõtteid. Tantsul on väga suur ja tähtis osa minu elus,” räägib Eghert oma kirest. “Kui ma viieaastasena teenisin oma esimese raha moeetendusel osalemisega, siis läksin kohe plaadipoodi ja ostsin “Backstreet Boys’i” plaadi. Oma esimese suure võidu elus “Ministaari” võistlusel sain ka just tänu sellele, et nende laulu järgi oskasin üsna tõetruult tantsida. Mõne aja pärast sai iidoliks Michael Jackson ja seda on ta siiani. Tänaseks on neid iidoleid muidugi kõvasti juurde tulnud, aga fännan tegelikult kõiki supertantsijaid ja koreograafe, kelle looming on midagi erilist ja tõeliselt vinget. Samapalju aga fännan ka häid lauljaid. Kuulates mõnda head laulu tuleb kohe silme ette, kuidas mina selle järgi tantsu näeksin. Sellel aastal võitsime IDO Baltic Cup võistluse tantsuga “Mäng on Läbi”, mis oli tehtud Rihanna laulu “Russian Roulette” järgi. Seda kuulates teadsin kohe, millist tantsu selle järgi luua ja paljudel vaatajatel tõigi see hiljem pisaragi silma. Pühendasin selle kõigile maailma koolitulistamiste ohvritele. Seega hea laulja ja super laul olid inspiratsiooniks koheselt ühe hea tantsu sünniks,” paljastab Eghert tantsu loomise tagamaid.

Eghert räägib, et suvi on olnud tema jaoks väga kiire aeg, seoses paljude esinemistega. “Just lõppes projekt “BändCämp”, kus minu peal oli mõnede tantsude lavastamine bändide vahele esinevatele tantsijatele. Edasi olid kohe katsed ja mind valiti välja osa võtma mitmest suurest projektist, nagu näiteks “Pipi Pikksuka” lavastusest Estonia teatris, Mart Sanderi operetist Silva kui ka Elvise laulude kontserdist. Kõigi nende proovid algavad kohe, kui tulen tagasi oma “Sir N” trupiga tantsulaagrist. Samuti on terve suvi olnud mul filmimised “Dancing For Life” reality show´ga. Elu on hetkel väga kiire!”

Andekas tantsija võitis suvel ka Dance Maniacs 2010 tiitli, mille auhinnaks oli reis Londonisse. “Olen väga õnnelik selle võidu üle ja arvan, et kindlasti on see jälle üks samm edasi minu karjääriredelil. Olen väiksest peale kogu aeg tahtnud palju võistlustest osa võtta. Mäletan, et Hollywoodis Lavakunsti Maailmameistrivõistlustel ema üritas ümber nurga mind ette valmistada, et kui ma mingit kohta ei saa, siis sellest pole midagi. Mõtlesin selle üle ja leidsin, et ma siiski väga tahaksin võita pronksmedali, sest kuldmedal ja hõbemedal mul juba olid sellelt võistluselt eelmisel aastal. Kahjuks jäi mul see siiski saamata, võitsin hoopiski oma vanuseklassi 9-11 Maailmatšempioni tiitli. Tegelikult aga ei ole see võit võistlustel tõesti kõige olulisem, vaid kogu see protsess, kuidas sa saad ennast proovile panna ja teistega võrrelda. Londoni sõit peab hetkel aga natuke ootama, sest enne on nüüd vaja nende uute projektidega tegeleda ja vaadata, millal on vaba nädalalõpp, mida siis täiega Londonis nautida saaks,” jutustab noor tantsija.

Buduaar uuris noormehelt, kas pidev esinemine ja rambivalguses olemine väga varajasest east ka Egherti lapsepõlve kuidagi lühendanud on. “Tegelikult on see hoopiski õpetanud mind väiksest peale tööd tegema ja mitte oma aega mingite mõttetute asjade peale raiskama. See aeg elus on suhteliselt lühike, kus sa saad tantsijana ennast tõestada ja seepärast tahan ma seda igati ära kasutada. Tänu paljudele esinemistele olen saanud sellist elukogemust, mida enamusele inimestele kunagi osaks ei saa. Võin öelda, et minu lapsepõlv on olnud tänu lavale väga huvitav,” vastab ta.

Kuid lisaks tantsimisele huvitub Eghert ka teatrist. “Kuna õpin 32.Keskkooli teatriklassis, siis üheks põhihobiks on ka teater, lavastamine ja näitlemine. Sellel aastal lavastasime koos Kertu Rajaga tantsuetenduse “Romeo ja Julia”, mis oli igihaljas lugu tooduna tänapäeva noorte ellu koos kõigi selliste probleemidega nagu vägivald ja narkootikumid. Selle etendusega võitsime Vabariikliku Muusikateatrite Festivali Grand Prix kevadel. Minu teiseks hobiks on laulmine, millega olen ka tegelenud juba väiksest peale ja palju ka laval laulmisega esinenud. Kolmandaks hobiks on ka moekollektsioonide loomine. Minu kolleksioon “Futurama Koor” võitis sellel aastal meie kooli moekonkursi ja hiljem rahvusvahelisel moekonkursil “MaxModa” saime sellega II koha,” jutustab andekas noormees.

Kümne aasta pärast näeb Eghert end ikka kohas, kus ta end kõige paremini tunneb – laval. “Kindlasti on minu töö seotud lavaga ning kõige rohkem ilmselt lavastamisega. Tahaksin väga õppida kuskil kõike, mis on seotud suurte showde ja lavastuste korraldamisega alates tantsudest, lauludest kuni heli, valgustuse ja lavaefektide teostuseni. Selleks peab aga minema välismaale õppima ja see maksab väga palju. Pean hakkama juba varsti mõtlema, milliste fondide poole pöörduda, et õpinguteks mingitki toetust saada. Väiksena olin kindel, et hakkan tulevikus hoopis multifilmide tegijaks. Eks elu näitab, mis tegelikult ees ootamas on, aga arvan, et kindlasti minu töö saab olema seotud showbisnessiga. See on juba meie perekonnas kõigil veres. Ema on korraldanud üle 700 ürituse, vend Sten-Erik korraldab suuri kontserte ja pidusid. Ega minagi neist maha saa jääda!” räägib Eghert enesekindlalt.

Isegi eraelus jagab Eghert oma suurimat kirge – tantsimist – lauljatarist tüdruku Getter Jaaniga. “Getter on väga hea tantsija ja praegugi oleme näiteks koos tantsulaagris. Lihtne on olla koos inimesega, kes armastab lava sama palju kui sa ise!”

 

Tene Sommer