German Saar: juuksuriamet ei ole mingil juhul ainult naistele!

German Saar: juuksuriamet ei ole mingil juhul ainult naistele!

German Saar ei ole nimi, mis kõigile võibolla kohe midagi ütleks, kuid tegu on särava ning andeka juuksuriga. Oma tööga alustas ta 10 aastat tagasi kodulinnas Rakveres. Tänaseks on ta kaks aastat töötanud Tallinnas, osalenud mitmetel juuksurite võistlustel ning saavutanud märkimisväärselt häid tulemusi. Uurisime, kuidas sai alguse tema karjäär ning mida arvab ta eelarvamustest, justkui enamik meesjuuksureid oleksid gay´d ning üldse on see amet naistele.

German Saar ei ole nimi, mis kõigile võibolla kohe midagi ütleks, kuid tegu on särava ning andeka juuksuriga. Oma tööga alustas ta 10 aastat tagasi kodulinnas Rakveres. Tänaseks on ta kaks aastat töötanud Tallinnas, osalenud mitmetel juuksurite võistlustel ning saavutanud märkimisväärselt häid tulemusi. Uurisime, kuidas sai alguse tema karjäär ning mida arvab ta eelarvamustest, justkui enamik meesjuuksureid oleksid gay´d ning üldse on see amet vaid naistele.

Germanist sai juuksur tänu oma emale Iirina Saarele, kes avas kodulinnas Rakveres salongi “Ilusaar”. „Vaadates oma ema, kes oli selle ala meister ja kes osales erinevatel võistlustel, tekkis ka minul huvi selle töö vastu,“ meenutab German, kuidas sai temast juuksur. Esimese juukselõikuse tegi noormees juba 14-aastaselt. Katsejäneseks oli tema enda sugulane, kellele lõikas tervelt viis tundi ühte soengut.

Pärast esimest lõikust ootas noormees mõned aastad ning otsustas ette võtta tee Tallinnasse, kus võttis osa juuksurite võistlusest „Londa Karikas 2002.“  „Noorte juuksurite kategoorias võitsin II ja juuksurite koolide vahel III koha. See oli minu jaoks üllatavalt hea tulemus ning nõnda otsustasingi, et osalen ka edaspidi sedasorti võistlustel,“ räägib German.

Paljudel inimestel kipub olema eelarvamus, justkui juuksuriamet oleks rohkem naiste rida. Mida arvab sellest German? „Juuksuriamet ei ole mingil juhul ainult naistele! Meil Eestis kipub olema see haruldane juhus, kui on meesjuuksur, kuid õnneks hakkab see juba muutuma tavalisemaks,“ leiab ta.

Teine ning äärmiselt levinud eelarvamus on, et need üksikud mehed, kes on juuksuriameti valinud, on gay´d. German tunnistab, et tal oli raske väikelinnas Rakveres, sest noorena eksperimenteeris ta oma juustega palju ning inimesed kippusid selle peale viltu vaatama. „Ma ei ole homo ning olin ka noorena ükskõikne teiste arvamuste suhtes, kuna mulle ja tüdrukutele meeldisid minu eksperimenteerimised oma juustega,“ tunnistab mees.  Miks paljud gay´d valivad selle töö? Vastus on Germani sõnul lihtne: „See on ilus töö!“

Millised lõikused ning juuksetoonid on hetkel moes?  „Sügis on käes ning arvestada tulekski sügisvärvidega: oranž, punane ja kastanpruun, lõikuste poolest on moes huvitavad, julged lõiked,“ räägib German Buduaarile. Kindlasti ei tohiks tema sõnul unustada ka seda, et klassikalised lõiked ning toonid on need, mis on ja jäävad alati moodi!

Tooted, mida noormees oma töös kasutab, tulevad välismaalt: Koreast, Ameerikast ning Jaapanist. Eestis müügilolevatest toodetest on tema vaieldamatuks lemmikuks kummivaha, mida toodab Schwarzkopf.

Eesti tuntumatest inimestest on Germani klientideks: meelelahutaja Kristjan Jõekalda, poliitikud Lauri Laasi ja Tiit Terik, laulja Richard Shaumjan, Meelis ja Anti (Madmasters) ning Släm.

Autor : Annika Ülejõe, Buduaar.ee toimetaja