HIRMUTAV EKSPERIMENT: SEITSE last üheksast läheks kaasa täiskasvanuga, keda nad ei tunne

HIRMUTAV EKSPERIMENT: SEITSE last üheksast läheks kaasa täiskasvanuga, keda nad ei tunne
Shutterstock

ITV saade “Daybreak” tegi hirmutava katse, et kasvatada lapsevanemate teadlikkust sellest, kui kergelt võivad nende lapsed võõrastega kaasa minna.

Häiriv teleeksperiment tegi kindlaks, et testis osalenud seitse briti last üheksast jalutaksid koos võõra inimesega minema samal ajal, kui nende enda vanema tähelepanu on mujale juhitud, vahendab väljaanne Independent.

Saade kasutas kaitseohvitseri, kes kehastas täiskasvanu rolli inimesena, keda laps pole kunagi varem oma elus näinud. Mees pidi teesklema, et tal koer või laps kaduma läinud ning vajab otsimiseks katsealuse lapse abi.

Selgus, et üheksast eksperimendis osalenud tüdrukust ja poisist järgnesid võõrale inimesele mänguväljakult välja lausa seitse.

Olgu mainitud, et testis osalenud laste vanemad osalesid eksperimendis vabatahtlikult ning neid toetasid nii enne kui pärast psühholoogid. Ükski laps seda ei teadnud, et neid filmitakse.

Telesaate tegijate sõnul oli testi vaja, näitamaks, kui tähtis on tõsta laste õpetamise vajalikkust teemal, kui ohtlikud on tegelikult võõrad inimesed. Loomulikult tekitas eksperiment paljudel vastakaid emotsioone ja arutelusid, kus ühed tänasid silmiavava meeldetuletuse eest, kuid oli ka neid, kes pidasid testi liigseks inimeste hirmutamiseks.

Kidscape lastekaitse heategevusorganisatsioon kommenteeris teemat Huffington Postile: “”Daybreaki” uurimus on tõstnud tähelepanu keskmesse võimalikud tagajärjed, milleni viib see, kui lapsi pole õigel viisil õpetatud, kuidas ennast kaitsta olukordades, mis hõlmavad võõraid inimesi.”

Organisatsiooni sõnul tuleb paljusid tähtsaid sõnumeid ja oskusi õpetada lastele just sel perioodil kui nad väikesest lapsest teismeikka kasvavad. “Meil on kohustus oma lapsi ohutult maailma saata. Uurimuse tulemused aitavad meil sellest tähtsast väljakutsest paremini aru saada.”

Sarnased artiklid