Jana Boberg: ei pea olema kunstiguru, et saada meigi-kunstnikuks!

Jana Boberg: ei pea olema kunstiguru, et saada meigi-kunstnikuks!

Cocos.ee projektijuht ja kunagine tantsutrupi Egoist modell ja tantsijanna Jana Boberg alustas suvel meigikunsti õpingutega. Tema arvates on meigi tegemise oskus oluline iga naise jaoks, sest kui sul on kena meik, siis pole oluline, mis mõõdus, vanuses või riietuses sa oled, sest inimesed suhtlevad sinuga sulle otsa vaadates.  Jana rääkis Buduaarile lähemalt oma uuest kirest!  

Cocos.ee projektijuht ja kunagine tantsutrupi Egoiste modell ja tantsijanna Jana Boberg alustas suvel meigikunsti õpingutega. Tema arvates on meigi tegemise oskus oluline iga naise jaoks, sest kui sul on kena meik, siis pole oluline, mis mõõdus, vanuses või riietuses sa oled, sest inimesed suhtlevad sinuga sulle otsa vaadates. Jana rääkis Buduaarile lähemalt oma uuest kirest!

Jana õpib augusti keskpaigast International Makeup Center’i (IMC) 10-nädalasel profimeigikursusel meigikunstnikuks. Enne koolitusele minekut oli Jana oma pojaga(1,9a) kodune ja aasta algusest peale on teinud projektipõhist tööd Cocos.ee’le. Põhjuseid, miks Jana just seda ametit õppima läks, on mitmeid ning karta pole Jana sõnul midagi. “Alguses kartsin, et see ala pole neile, kel puudub eriline kunstianne nagu mul, kuid koolitusel sain kinnitust, et see ei vasta tõele. Sa ei pea olema eriline kunstiguru, kui sul on soov meigikunstnikuks saada. See ala nõuab lihtsalt pidevat harjutamist ja praktiseerimist, ning see kool on selleks just õige koht!”

Üks põhjustest oli Jana jaoks kindlasti ka see, et teda on meik alati huvitanud, alates sellest ajast peale, kui ta veel ise tantsija ja modell oli. “Samas on mõnus praegugi erinevate põnevate üritustega seotud olla, kui ise esinema ei pea, vaid saab hoopis teises rollis olla. Ja loomulikult lapse kõrvalt on see unelmate töö, sul on vaba graafik, saad ruttu ära käia ja töö ära teha, ning ühtlasi on see amet piisavalt põnev ja väljakutseid esitav,” seletab ta. 

Lisaks uue ameti omandamisele on meigiõppimisest ka enda jaoks kasu. “Üks mu sõbranna ütles lahedalt, et kui tema sugulane IMC 10-nädalase profimegikursuse lõpetas, muutus tüdruk 50% ilusamaks ja ma olen kindel, et see ongi just tänu sellele, et selle koolituse käigus õpib naine kõike, mida vaja, et hea välja näha. Meik on selle puhul ju kõige olulisem!” Jana usub, et kui sul on kena meik, siis pole oluline, mis mõõdus, vanuses või riietuses sa oled, sest inimesed suhtlevad sinuga sulle otsa vaadates. “Näiteks kui ringi käia Stockmanni või Kaubamaja ilumaailmas, kõik vanemad prouad, kes seal müüvad, näevad ju väga head välja. Oluline ongi teada, mis vanuses, mis toonides, mida ja kuidas peale kanda, et osata rõhutada parimat oma näos ning peita seda, mis nii väga esiletoomist ei vaja. Kõik me teame, et meigiga tehakse imesid ja eriti tore on see, kui sa seda kõike ise oskad teha!” jutustab ta.

Jana pole veel kursust läbinudki, kui juba on tal ette näidata tööd teles ja mujal. “Teen meike uues telesaates “Vali mind” ning kursuse jooksul olen juba teinud meike selliste suurte firmade reklaamkampaaniate jaoks nagu Tele2 ja Monton,” rõõmustab ta. Pärast koolituse läbimist soovib Jana end edasi täiendada, kehamaalingut õppida ning muidugi unistab ta oma näitusest. “Teen tööd ka airbrushiga ning hiljem tahaksin ka kehamaalinguid õppida tegema. Plaanin ka kogemuste nimel mõnest võistlusest osa võtta.” 

Milliseid meikareid aga Jana ise imetleb? “Eestis on palju häid meikareid, keda imetleda, iidoleid mul küll hetkel otseselt pole, aga lemmikud ikka – mu enda kallis ja andekas sõbranna Mari Ojasaar oma fantastiliste fantaasiameikidega ja loomulikult ka Katrin Sangla. Kui aga rääkida meigikandjatest, siis kõige rohkem fännan ma Kim Kardashiani-stiilis meiki, tal on alati laitmatu meik – väga ilus suitsusilm ja hele huul, mida ma ise ka kõige enam kannan,” vastab ta. 

Kuigi Jana tegeleb usinalt uue ametiga, ei välista ta, et teda võib-olla kunagi veel lavalaudadel näha saab. “Ööklubi lavadele enam tantsima ei kipu, olen sellest juba välja kasvanud. Aga ega sellest tantsupisikust nii kergesti lahti ju ei saa, trenni tahaks ikka teha. Suurem osa minu tantsimisest jääb praegu muidugi niisama pullitamiseks kodus oma pojaga, sest ta alati nõuab, et emme tantsima tuleks, kui raadiost või telekast hea lugu tuleb. Aga ära iial ütle iial! Kui vorm millalgi lubab, siis astuksin suurima heameelega koos 2 Quick Stardiga veel lavale. Seda ka vist natuke sellepärast, et poeg seda näeks, kuidas emme suurel laval tantsib, ja teiseks 2QS’iga esinemised olid alati mu lemmikud!” meenutab ta.

Tene Sommer