Kamerunis piinatakse usu pärast alaealisi tüdrukuid triikides nende rindu

Salamatou, usu abil ravitseja, "triigib" noore tüdruku rindu Ombessa külas Kamerunis (pilt on tehtud 25.maill 2007). Ta triigib rindu kasutades palvehelmeid ja kaigast, mida kasutatakse ka manna tampimiseks. Rindade venitamine ja triikimine on tava, mis on pärit Kamerunist ja Lääne-Aafrikast. See tava hõlmab endas ka tuliste esemete surumist alles arenevatele rindadele. Puberteedieelsete tüdrukute rindu proovivad lamestada ka nende oma emad, et tüdrukute rinnad üldse ei kasvaks. Rindade triikimise üks eesmärke on teha tüdrukud meeste jaoks vähem seksuaalselt atraktiivseks, eemaldades nooruslikkuse märke. See tava on väljakujunenud selleks, et vältida vägistamisi ning varajasi abiellumisi.

Rindade vööde- ja rihmadega kinnisidumine, raskete kivide rindade külge riputamine, kuumaga rindade "triikimine" on osad tavadest, mida sellel rituaalil kasutatakse. Tänaseks on kohalikud mittetulundusühingud hakanud selle vastu võitlema ning proovivad selle rituaaliga kaasnevatele ebameeldivustele ja kahjulikkusele tähelepanu pöörata. Sellega kaasneb väga palju kõrvalnähtusid organismile, sealjuures otseselt ka rindadele. Selline rindade piinamine toob kaasa erinevaid rinnahaigusi, rinnavähki, rindade mädanemist, rindade väärarenemist ja ka mõlema rinna täielikku hävitamist ning loomulikult teeb peaaegu võimatuks tuleval emal ka lapse rinnaga toitmise.

Statistika näitab, et 26% Kameruni tüdrukutest on läbi elanud selle piinarikka protseduuri. 2006 aasta juunis küsitleti Kamerunis 5000 tüdrukut ning naist vanuses 10-82 eluaastat, kellest üks neljandik olid protseduuri läbi elanud.

 

Pilt: All Over Press

/Toimetas: Helena-Reet Ennet/