Lauljatar Grete Paia peab langetama tähtsa otsuse

Hitiga "Päästke noored hinged" tuule tiibadesse saanud 18aastane Grete Paia, kes avalikustas hiljuti oma suhte FC Kuressaare jalgpallur Märten Pajunurmega (20), lõpetab sel kevadel gümnaasiumi. Nii nagu kõik teisedki koolilõpetajad, peab ka Grete tegema otsuse - mis saab edasi? Buduaar rääkis Gretega tema tulevikuplaanidest lähemalt!

Hitiga “Päästke noored hinged” tuule tiibadesse saanud 18aastane Grete Paia, kes avalikustas hiljuti oma suhte FC Kuressaare jalgpallur Märten Pajunurmega (20), lõpetab sel kevadel gümnaasiumi. Nii nagu kõik teisedki koolilõpetajad, peab ka Grete tegema otsuse – mis saab edasi? Buduaar rääkis Gretega tema tulevikuplaanidest lähemalt!

Gretel oli varem kindel plaan, et kui kool läbi, võtab ta aasta vabaks, et rahulikult tulevikuplaane teha. Nüüd on Grete oma plaanides aga muudatused teinud. “Täiesti 100% pole miski kindel, kuid edasiõppimise mõte mul on. Loodan, et mul on ka edaspidi palju tegemist muusika vallas, ent, kes teeb, see jõuab, ning üks ei välista ju lõppkokkuvõttes teist. Hetkel jätan selle veel saladuseks, mis plaanid mul täpsemalt ülikooli osas on,” ei taha Grete oma õpingute osas veel saladuste loori kergitada.

Lapsepõlves tahtis Grete saada veterinaariks, siis hiljem tuletõrjujaks ning vahepeal isegi piloodiks. Uurime, kelleks Grete täna õppida tahab. Mis teda huvitab? “Kindlasti jääb muusika minu elus väga olulist rolli mängima, mis iganes professiooni kasuks ma ka ei otsustaks. See on lihtsalt lahutamatu osa minust. Arvan, et tänapäeval ei ole võimalik enam sellise mudeli kohaselt väga tegutseda, et õpin noorena end “kellekski” ja töötan eluaeg “sellena”. Maailm meie ümber muutub nii kiiresti ja nii suure variatsiooniga, et tahes-tahtmata tuleb neis innovatsiooniprotsessides jõudsalt sammu pidada, ennast pidevalt arendada ja uusi oskusi-teadmisi omandada. Kuna mulle aga tohutult meeldib lugeda, eriti just populaarteaduslikku kirjandust – psühholoogia, kvantfüüsika, füüsika, siis paratamatult tekitab see kõik huvi üha enamate teemade vastu. Ideaalis läheksin õppima kõike, mis vähegi pinget pakub, ent selge on see, et valikuid tuleb teha ning seda erilise hoolega. Hetkel tõmbab mind enim siiski telemaastiku ja meelelahutusmaailma poole, just telgitagustesse, aga eks elu näitab, mis minu jaoks kõige õigem on,” paljastab Grete.

Karin Karu