Maag Sergei korraldab koos kallimaga heategevusnäituse!

Maag Sergei korraldab koos kallimaga heategevusnäituse!

Maag Sergei korraldab fotonäituse, millest saadud tulu läheb Eesti Liikumispuudega Inimeste Liidule, et nad saaksid täiendada lastele mõeldud kõnniroboti fondi. Heade inimeste toetusega saaks see näitus galeriisse üles juba kevadeks! Kõige juures aitab teda kallim Kadriann Kibus. Koos rääkisid nad Buduaarile toimuvast lähemalt ja ka sellest, millest säärane idee alguse sai.

Maag Sergei korraldab fotonäituse, millest saadud tulu läheb Eesti Liikumispuudega Inimeste Liidule, et nad saaksid täiendada lastele mõeldud kõnniroboti fondi. Heade inimeste toetusega saaks see näitus galeriisse üles juba kevadeks! Kõige juures aitab teda kallim Kadriann Kibus. Koos rääkisid nad Buduaarile toimuvast lähemalt ja ka sellest, millest säärane idee alguse sai.

„Idee sai  alguse saatest „Selgeltnägijate tuleproov,“ mille finaalsaates tšekk annetusena Eesti Liikumispuudega Inimeste Liidule üle anti.
See läks Sergeile väga hinge,“ selgitab Kadriann. Samuti teab neiu rääkida, et heategevus on tema kallimal Sergeil loomupoolne anne, lisades: “Nii otsustas ta oma toetust näidata ka fotonäituse abil.“

Sergei sõnul on tulevasel näitusel tegu sürrealismi ning kontseptuaalse fotokunstiga. „Igal pildil on oma sisu, millest iga vaataja võib aru saada omamoodi. Minu jaoks on pildil, mis ma teen, sügav isiklik tähendus,“ lausub ta.

Sergei on ka varem osalenud heategevusnäitustel. Üks nendest toimus Kultuurikatlas, kus tulud läksid samuti lastele. „Eelmistest näitustest võtsid osa mitu noort fotograafi ja kunstnikku  koos minuga. See on aga minu esimene isiklik projekt, isikunäitus, kus ma eksponeerin oma töid üksi,“ räägib Sergei.

Kadriann toetab Sergei ettevõtmist ning kiidab tema oskusi fotokunstniku ning režissöörina. Tema sõnul on Sergeil täiesti eripärane ja äratuntav stiil. „Loomulikult toetan ma teda ning koos leiame veelgi rohkem inspiratsiooni – nii tema kui minu loomingu tarvis,“ räägib neiu.

Näituse läbiviimiseks on vaja aga heade ning ettevõtlike inimeste abi ning ka ettevõtted võivad appi tulla. „Kõik näituse tulud lähevad heategevusprojekti „Aitame liikumispuudega lapsi kõndima“ toetuseks. Projekti eesmärk on koguda raha lastele väga vajaliku kõnniroboti soetamiseks,“ räägib Kadriann Buduaarile.

Soovid aidata abivajavaid lapsi? Loe lähemalt SIIT

Autor: Annika Ülejõe, Buduaar.ee toimetaja