MAAILMA KÕIGE TARGEM MEES: planeedil Maa on jäänud veel 1000 aastat

Üks on selge – kõik hea saab ükskord otsa. Nii ka meie planeet Maa. Olgu põhjuseks granaadina plahvatav päike, meid tabav hiigelmeteoriit või tulnukate rünnak. Kuigi enamus teooriates näib absurdsetena, ütleb maailma kõige targem mees, Stephen Hawking, et maailma lõpp saabub varem, kui me arvata oskasime.

Üks on selge – kõik hea saab ükskord otsa. Nii ka meie planeet Maa. Olgu põhjuseks granaadina plahvatav päike, meid tabav hiigelmeteoriit või tulnukate rünnak. Kuigi enamik teooriatest näib absurdsena, ütleb maailma kõige targem mees, Stephen Hawking, et maailma lõpp saabub varem kui me arvata oskasime.

Samal ajal, kui maailm hullub USA uue presidendi pärast, muretseb Hawking hoopis tõsisema probleemi pärast. Nimelt pidas ta hiljuti kõnet Oxfordi Ülikooli Ühingus, kus ta mainis, et meie planeet ei ole sugugi igavene ning ta usub, et inimrass on ohustatud.

Hawking ütleb, et kui ei alustata kohe selle ennetamist, läheb asi üsna ruttu hapuks. Tema sõnul on maailma lõpp vaid 1000 aasta kaugusel. Kuigi meid ennast selleks ajaks enam ammu pole, peavad meie järeltulijad tunnistama kohutavat katastroofi.

Mees selgitab, et meie planeet ei suuda varsti enam kannatada kõike seda, mida me temaga teeme ning et varsti annab ta alla. Suureks ohuks on tema sõnul inimese enda loodud asjad – masinad. Iseseisvalt mõtlevaid roboteid luues loome me tema sõnul uut intelligentset liiki.

Ometi ei pruugi maailma lõpp tähendada inimrassi lõppu, lisab ta. Ta usub, et meil on siiski võimalus – me peame lihtsalt tuhande aastaga välja mõtlema, kuidas kosmoses elu luua. Ta rõhutab, et inimkonna päästmiseks peame me investeerima kosmoseuuringutesse.

Allikas: Rebelcircus.com