Mari Ojasaar: naudin oma kehakumerusi, mis emadusega tulid

7 kommentaari
Mari Ojasaar: naudin oma kehakumerusi, mis emadusega tulid

Emaks saamine on üks imelisemaid asju maailmas. Lapse saamisega muutub kõik – elutempo, prioriteedid, väärtushinnangud ning muidugi ka naise keha. Buduaar rääkis emadusest meigikunstnik Mari Ojasaarega, kes selle aasta märtsi alguses tõi ilmale oma esiklapse – poja, kes sai nimeks Aaron Troy Parve. Mari Ojasaare näol on tegu tubli ja kauni naisega, kelle peamiseks tegevusalaks on siiamaani olnud jumestuskunst, lisaks sellele tegeleb Mari ka maalimise ning aksessuaaride disainimisega. Hiljuti tuli Mari välja ka uue innovatiivse tootega, milleks on Kuma ridikül. Nüüd aga keskendub Mari eeskätt oma pisipojale!

Emaks saamine on üks imelisemaid asju maailmas. Lapse saamisega muutub kõik – elutempo, prioriteedid, väärtushinnangud ning muidugi ka naise keha. Buduaar rääkis emadusest meigikunstnik Mari Ojasaarega, kes selle aasta märtsi alguses tõi ilmale oma esiklapse – poja, kes sai nimeks Aaron Troy Parve.

Mari Ojasaare näol on tegu tubli ja kauni naisega, kelle peamiseks tegevusalaks on siiamaani olnud jumestuskunst, lisaks sellele tegeleb Mari ka maalimise ning aksessuaaride disainimisega. Hiljuti tuli Mari välja ka uue innovatiivse tootega, milleks on Kuma ridikül. Nüüd aga keskendub Mari eeskätt oma pisipojale!

Mari tunnistab, et lapse saamine muutis tema elu sajaprotsendiliselt. “Minu igapäevane elutempo on nüüd hoopis teine ja mitte ainult päevakava, vaid ka öötunnid. Olen end täielikult lapsele pühendanud ja toimetan vastavalt Aaroni rütmile. Seega ärkan öösel iga paari tunni tagant, et teda sööta ja temaga toimetada. Päeval mööduvad tunnid justkui võluväel, tunnen, et kasvan ja arenen koos lapsega,” kirjeldab Mari oma uut elutempot.

Seda, mis tunne on olla ema, on Mari sõnul raske sõnadesse panna. “Loomulikult on see midagi sõnuseletamatult erilist ja parim kingitus, mis minuga on juhtunud. Et sellest tõeliselt aru saada, tuleb seda kogeda. Kogu elu on saanud uue suuna ja tähenduse. Olen väga tänulik. Kõige selle juures tuleb loomulikult ka neid hetki, kus väsimus on nii suur, et tunnen, et kõik kukub kokku. Aga minu lapsel on super hea ja hoolitsev isa, kes aitab igal võimalusel. Lisaks vanaemad, tädi, onu ja õnneks palju sõpru, kes lahkelt abi ja häid nippe jagavad,” räägib Mari.

Rasedus muudab naise keha alatiseks. Mari tundis juba raseduse ajal, kuidas tema keha muudatusi läbi teeb. “Loomulikult on minu keha viimase aastaga väga palju muutunud. Seda muutust oli juba raseduse ajal väga põnev jälgida. Naudin oma kehakumerusi ja naiselikku vormikust, mis emadus on toonud. Olen palju enesekindlam oma väikeste vigadega, kuna tean, et need on kõik märgid mulle meenutamaks, et ma olen imearmsa poja ema,” tunnistab Mari.

Raseduse ajal sõi Mari seda, mida hing ihkas. “Raseduse ajal oli mul isu hea ja ma lubasin endale kõike, mida soovisin. Aga pigem ikka terviklikumas võtmes. Isutasin sinepi järgi ja seda ka nüüd, mil imetan. Ei teagi, mis selles sinepis on, mida mu keha vajab,” nendib Mari.

Karin Karu