Mida sööb kolme lapse ema Kirsti Timmer?

Mida tähendab tervislik toitumine tänapäeval? Taimetoitlus, toortoitlus, ökotoodete tarbijad, erinevad dieedid - sel teemal võib vaidlema jäädagi. Tuntud saatejuht ning raadiohääl Kirsti Valdstein Timmer rääkis Buduaariga sellest lähemalt. Loe ja uuri välja, kui sageli satub Kirsti burgeriputkasse ning mida arvatakse tema peres tavakaubast kordades kallimatest ökotoodetest.

Mida tähendab tervislik toitumine tänapäeval? Taimetoitlus, toortoitlus, ökotoodete tarbijad, erinevad dieedid – sel teemal võib vaidlema jäädagi. Tuntud saatejuht ning raadiohääl Kirsti Valdstein Timmer rääkis Buduaariga sellest lähemalt. Loe ja uuri välja, kui sageli satub Kirsti burgeriputkasse ning mida arvatakse tema peres tavakaubast kordades kallimatest ökotoodetest.

Kas Kirsti on tervislik toituja? “Tegelikult ma ise pean end ikka üpris mõistlikuks toitujaks. Loomulikult korra paari kuu jooksul patustan mõnes kiirtoidukohas, aga üldiselt eelistan ikka väherasvast ja rohke salatiga toitu. Mul käib see kuidagi perioodidena. On aegu, mil tunnen, et peale salati ja kana- või kalaliha muud süüa ei suudagi. Samas tuleb vahel ikka meeletu magusaisu,” tõdeb Kirsti, et laias laastus on ta siiski pigem värske ning tervisliku toidu eelistaja, kuid täpselt nagu meil kõigil, tuleb ka temal ette isusid, mille taltsutamiseks pole muud lahendust, kui neile lihtsalt järele anda.

Mis aga ülimoodsatesse ökotoodetesse puutub, siis Kirsti on Eesti ökomajanduses pettunud. “Ökotooteid ma ausalt öeldes ei otsi. Mahla puhul eelistan vaid 100% puhast mahla ja seda eelkõige lastele mõeldes. Koduse mahla eest hoolitseb minu armas ema. Ma ei usalda kahjuks Eesti ökomajandust, ütleme siis nii, et on põhjust olnud pettuda,” tõdeb Kirsti, kellel on olnud negatiivseid kogemusi Eestis müüdavate ökotoodetega.

Mida Kirsti sööb? “Lapsepõlvest saadik on minu üheks suureks lemmikuks olnud kartulipuder hakklihakastmega. Lisaks olen suur püreesuppide fänn ning ka Hiina ja Tai toidust pean väga lugu, näiteks sushit söön iga kell ja ma lausa jumaldan Butterfly Lounge’i kitsejuustusalatit – see on maailma parim,” loetleb Kirsti üles põhimõtteliselt kõik oma hetke lemmiksöögid. 

Karin Karu