Mis paelub Evely Ventslit pokkeri juures?

Mis paelub Evely Ventslit pokkeri juures?

Tavaliselt kujutame pokkerilaua taga sigaritega härrasmehi, kes kivistunud ilmetega kaarte taovad. Kindlasti oled ka sina kuulnud, et järjest teevad pokkerimaailmas ilma kaunid noored naisterahvad ning üks silmapaistvamaid nende seas on endine modell Evely Ventsli.

Tavaliselt kujutame pokkerilaua taga sigaritega härrasmehi, kes kivistunud ilmetega kaarte taovad. Kindlasti oled ka sina kuulnud, et järjest teevad pokkerimaailmas ilma kaunid noored naisterahvad ning üks silmapaistvamaid nende seas on endine modell Evely Ventsli.

Oled Eestis tuntud pokkerimängija ja Olympic-Online Team Elite liige, kuidas selleni jõudsid ja mis on Team Elite?

Tuntud pokkerimängija ma kohe kindlasti pole, lihtsalt ehk tavapärasest veidi rohkem tuntud inimene, kes mängib hobikorras pokkerit. Olympic-Online Team Elite koondab enda alla pokkerimängijad ja –huvilised, kes suurematelt ja väiksematelt turniiridelt osa võtavad – võib vist lühidalt nii kokku võtta küll.

Kui kaua oled sellega tegelenud?
Mina olen nüüdseks pokkerit mänginud veidi üle kahe aasta.

Mis sulle pokkerimängu juures kõige rohkem meeldib?

Meeldib endiselt see, mis mind selles algselt paelus – mängu erinevad tahud, strateegiad, psühholoogiline pool, kihvt seltskond. Pokkermängus on nii palju, mida jälgida, millega arvestada. Pelgalt suvalisest õnne- või kaardimängust on asi kaugel.

Mil määral on pokker sinu jaoks rahateenimise võimalus?

Minu jaoks on pokker siiski hobi, samas on muidugi tore, kui jälle mõne väiksemagi turniiri netis võidad ja kontole lisaraha tekib.

Kas pokker on naiselik sport? Praegu on käimas Eesti Naiste Pokkeriliiga 2011, kas osaled ka seal ja kuidas seni läinud on?
Pokker on minu jaoks sootu, sobib kõigile. Mulle meeldib see, et aina rohkem naisi on mängima hakanud ja nii mõnigi mees on pidanud tunnistama, et naine mängis neid üle.
Naiste Pokkeriliigat mängin ja hetkel olen tabelis esimesel kohal, eks näis, kuidas edasi läheb.

Millised on olnud sinu viimased suuremad võidud?
Kindlasti Olympic-Online Poker Series 5. koht ja pea 500 eurot. Viimane tore võit oli muidugi eelmainitud Eesti Naiste Pokkeriliiga 4. vooru esikoht. Enne Olympicuga liitumist võitsin naiste netiturniiri, mille auhinnaks oli 750 naelane pakett Londoni turniirile.

Kas parem on mängida koos naiste või meestega? Esineb ka rivaalitsemist?
Mulle isiklikult meeldib rohkem mängida meestega, sest nende mäng on agressiivsem ja põnevam. Üldiselt on naiste turniiril väga raske vastase mängustiilist aru saada ja nii teed enda mängus tihedamalt vigu. Kohatine etteaimamatus on naiste plussiks ja miinuseks.

Millised eelised on naispokkerimängijal meesmängija ees?
Naistel on rohkem kannatust – see on kõige suurem eelis. Ülejäänu on individuaalne, vastavalt mänguoskusele ja kogemusele.

Kas suhtled teiste Eesti naissoost pokkerimängijatega ja kas mängite vahel seltskonnas oma lõbuks? Kas elukaaslasele teed pokkerimängus  pähe:)?
Suhtlen. Tänaseks olen endale pokkerimängijate seltskonnast väga toredaid sõpru leidnud. Minu elukaaslane mängib minust oluliselt paremini. Meil on muidugi ka täiesti erinev mängustiil, mis on mõnes mõttes hea, sest siis on teineteiselt teatud hetkedel häid näpunäiteid võimalik küsida ja meelde jätta. Paaride pokkeris võiks meil ilmselt päris hästi minna, me täiendame teineteist täitsa hästi.

Kui palju aega kulub sul pokkerile nädalas/päevas? Kas pead mõne muu tegevuse selle hobi nimel ohverdama?
Kuna pokker on hobi, siis pigem ikka on muud olulised tegevused seda edestanud. Nüüd, kui magistrikraad tehtud, siis on õhtuti rohkem vaba aega, et netis mängida ja mänguoskust parandada. On nädalaid, kus mul ei tule pokkerimäng meeldegi. Hetkel üritan siiski igal esmaspäeval ja neljapäeval vähemalt naiste pokkeriliigat mängida. Ja kui mahti on, siis mängin ka kolmapäeviti Olympic-Online tasuta “Ladies Special” naisteturniiri.

Pokkerimäng on sind viinud eksootlisesse riiki nagu Filipiinid. Kuhu oled veel pokkeriga seoses reisinud ja milline reis on olnud seni meeldejäävaim?
Olen tänu pokkerile tõesti üpris palju reisinud – Varssavi, Budapest, Kuldsed Liivad, London, Barcelona, Praha. Iga reis on olnud väga meeldejääv paljuski tänu toredale reisiseltskonnale. Kõige kihvtim oli Praha, sest tähistasin seal oma 25. sünnipäeva ja reisile tulid kaasa minu parimad sõbrad Pirgit ja Arte.

Mida peaks teadma algaja pokkerimängija, kas alustamine on raske?
Eks iga algus on raske. Kui põhitõed selged, siis tundub mäng muidugi alguses imelihtne, pigem ongi see, et mida rohkem süvened ja õpid, seda keerulisemaks asi läheb. On rohkem asju, millele oskad tähelepanu pöörata, millega arvestada ja siis juba mingil hetkel mõtled üle, seda võin omast kogemusest öelda.

Väike nipp, mida algajatele õpetada, et paremaks mängijaks saada?
Kuula vanemaid ja targemaid. Mulle meeldib alati turniiridel vanemate pokkerihaide näpunäiteid kuulata ja nendega mängitud käsi läbi arutada, nii õpib kõige paremini. Olen suuremate turniiride ajal seisnud mõne meie väga hea mängija taga ja vaadanud, mis kaartidega mis positsioonist nad mängivad ja kuidas panustavad – põnev ja üllatav. Highrollerite turniiri vaadates oli küll selline tunne, et mina ei suudaks ilmselt kunagi nii tuimalt bluffida ja oma nõrgema käega tugevamaid üle mängida – aga eks see kõik ongi see, mis tuleb aja ja kogemusega.

Räägi paari sõnaga, kuidas pokkerimäng käib? Inimesele, kes pole kordagi mänginud…
Paari sõnaga pole siin midagi rääkida. Soovitan lahti võtta kas või google’i, trükkida sisse hold’em pokker ja lugeda käte tugevuse ja muude põhitõdede kohta, et siis juba võimalusel mõne mängijaga näidismängu proovida.

Kas kombinatsioone on raske meelde jätta, parim kombinatsioon, millega kohe võidad?
Kombinatsioone on väga kerge meelde jätta. Parim kombinatsioon, millega kohe võita,  oleks ju sinu kaks kaarti + flop ja nende kombinatsioonina ideaalne Royal Flush, mida mina veel näinud pole muidugi. Enne floppi on kaks ässa “taskuässad” superkaart, kahjuks on ajalugu näidanud, et ka ässasid on võimalik üle mängida ja meelitava mängustiiliga hoopistükis kõik oma punktid maha mängida. Parim kombinatsioon on targalt ja hästi mängitud käsi, millega võimalikult palju mänguzetoone oma vastaselt kätte saad.

 

Buduaar.ee