Nüüd on kindel! Andrus Veerpalu mõisteti õigeks ja tal on õigus nõuda kahjutasu!

Nüüd on kindel! Andrus Veerpalu mõisteti õigeks ja tal on õigus nõuda kahjutasu!

Rahvusvaheline Spordiarbitraažikohus (CAS) langetas täna lõpliku otsuse Andrus Veerpalu dopingukasutamise kohtuasjas – Veerpalu mõisteti õigeks! Andrus Veerpalu kaitseadvokaat Aivar Pilv teatas eile õhtupoolikul, et Rahvusvaheline Spordiarbitraaž lubas oma otsuse teha osapooltele teatavaks täna ja õnneks nii ka läks – sel korral ei lükatud otsustamist edasi. Iltalehti kinnitusel mõisteti Veerpalu õigeks, sest CASi ametlikul hinnangul käsitleti kasvuhormooni testi piirväärtusi valesti. Nüüd on Veerpalul õigus nõuda kahjutasu.  

Rahvusvaheline Spordiarbitraažikohus (CAS) langetas täna lõpliku otsuse Andrus Veerpalu dopingukasutamise kohtuasjas – Veerpalu mõisteti õigeks!

Andrus Veerpalu kaitseadvokaat Aivar Pilv teatas eile õhtupoolikul, et Rahvusvaheline Spordiarbitraaž lubas oma otsuse teha osapooltele teatavaks täna ja õnneks nii ka läks – sel korral ei lükatud otsustamist edasi.

Iltalehti kinnitusel mõisteti Veerpalu õigeks, sest CASi ametlikul hinnangul käsitleti kasvuhormooni testi piirväärtusi valesti. Nüüd on Veerpalul õigus nõuda kahjutasu.

Andrus Veerpalu dopingusaaga kestis üle kahe aasta, sest eestlaselt võeti positiivseks osutunud dopinguproov 2011. aasta jaanuaris. Veerpalu ise on keelatud ainete tarvitamist koguaeg eitanud.

Libereci MM-võistlustel aastal 2009 tuli Andrus Veerpalu meeste 15 kilomeetri klassikasõidus maailmameistriks, mis on kahe olümpiavõidu kõrval tema teine MM-tiitel. Veerpalu supersõit tegi mehest 38-aastasena taas suusakuninga. Nüüd mil Veerpalu mõisteti õigeks, võiks ta juba homme uuesti võistlema hakata ja kes teab, äkki toob ta Eestile veel medaleid?

Palju õnne Andrus Veerpalule Buduaari poolt!