OMASOOLISTE PAAR SAI lapse, keda mõlemad olid oma kehas kandnud

OMASOOLISTE PAAR SAI lapse, keda mõlemad olid oma kehas kandnud

Texase osariigis elavad Ashleigh ja Bliss Coulter tegid mõni aeg tagasi meditsiiniajalugu. Nimelt sai lesbipaar lapse, keda nad mõlemad olid oma ihus kandnud. Viiekuune poeg Stetson tuli ilmale tänu revolutsioonilisele viljakustehnikale, kirjutab Daily Mirror. 

Viljakustehnika näeb välja sedasi, et alguses võeti 37-aastaselt Blissilt munarakud ning viljastati need laboris doonori spermaga. Seejärel pandi embrüo tema kehasse tagasi ning naine tegutses omamoodi kuvöösina viis päeva. Kuna ta aga rasedust lõpuni kanda ei soovinud, siirdati embrüo üle 29-aastase Ashleigh`i emakasse. 

Bliss rääkis intervjuus, et ta ta tahtis küll last, kes oleks bioloogiliselt tema oma, kuid ta ei soovinud ise last kanda. Seevastu Ashleigh oli laste saamisest väga huvitatud. 

Naiste protseduuri viis läbi viljakusspetsialist dr Kathy Doody, keda neile soovitas keegi sõber. Arst pakkus paarile välja protseduuri, mis pole küll uus, kuid mida pole senini kahe ema vahel kasutatud. Meetod, mis kannab nime Effortless Reciprocal IVF, seisneb munaraku viljastamises doonori spermaga spetsiaalses INVOcelli kapslis. Kapsel asetatakse naise tuppe, mis täidab kuvöösi aset. 

Tavaliselt kannab embrüot naine, kellelt on ka munarakk pärit. Dr Doody aga leiab, et kuna munarakk ja embrüo olid pärit Blissilt ning seejärel kandis raseduse lõpuni Ashleigh on tegu ainukordse juhtumiga meditsiiniajaloos.