Põgenike südantlõhestav lugu: lapsed ja naise kaotanud pereisa paljastab tragöödia tagamaad

Põgenike südantlõhestav lugu: lapsed ja naise kaotanud pereisa paljastab tragöödia tagamaad

Eile vallutas meediamaastiku foto Türgi rannalt leitud uppunud poisist. Poisi pere otsustas Süüriast Kanadasse põgeneda, kus elas mehe õde. Kuid kahjuks juhtus nendega traagiline õnnetus, milles hukkus lisaks 3aastasele Alanile veel tema 5aastane vend Ghalib ja poiste ema Rehenna. Ainsaks ellujääjaks oli pereisa Abdullah, kes paljastas BBC-le kohutava õnnetuse tagamaad. 

Eile vallutas meediamaastiku foto Türgi rannalt leitud uppunud poisist. Poisi pere otsustas Süüriast pereisa õe juurde Kanadasse põgeneda. Kuid kahjuks juhtus nendega traagiline õnnetus, milles hukkus lisaks 3aastasele Alanile veel tema 5aastane vend Ghalib ja poiste ema Rehenna. Ainsaks ellujääjaks oli pereisa Abdullah, kes paljastas BBC-le kohutava õnnetuse tagamaad. 

Mees rääkis, et vahetult peale paadiga Türgist lahkumist haarasid tugevad lained kapteni paadisillalt kaasa. Sarnane õnnetus juhtus ka tema pereliikmetega. “Ma proovisin oma lastest ning naisest kinni haarata, aga see oli täiesti lootusetu olukord. Jäin neist järgemööda ilma,” ütles ta. Kõnealune perekond oli vaid üks tuhandetest, kes alustasid lootusrikast teekonda Süüriast parema elu poole. 

“Ma proovisin paati juhtida, aga tugevad lained ajasid selle siiski kummuli. Siis kõik juhtuski. Nad olid maailma kõige kaunimad lapsed. Kas maailmas on üldse vanemaid, kes ei arvaks, et just nende lapsed on kõige ilusamad asjad nende elus?” 

“Mu pojad olid imelised. Nad ajasid mu hommikuti üles, et üheskoos mängida. Kas sellest on üldse midagi paremat? Nüüd on kõik kadunud… Loodan, et oma pere haua külastamine leevendab mu valu kasvõi natukene,” lisab mees. 

Türgi rannal lebava uppunud väikelapse surnukehast tehtud pildid tekitasid terves maailmas palju kaastunnet. Samuti langesid Euroopa riikide valitsused oma tegevusetuse tõttu massilise kriitika osaliseks. Vastust oodatakse ka Kanada võimudelt, et miks perekonna asüülitaotlust ei rahuldatud ja neid õe juurde juba varem elama ei lubatud.

Sel aastal on meri neelanud tuhandeid Euroopasse teel olevaid põgenikke.  

 

bbc.com