Reklaam sulgub sekundi pärast

Signe Soomre: Kaunitar, kes promob Marbellas Rootsi viina

Buduaar kohtus Signega glamuurses Puerto Banusi ööklubis TibV (rahvasuus Tibu), kus kaunis eestlanna oma uue töö avaüritust korraldas. Särav naeratus, treenitud ja päevitunud keha ja energilisus - just see jäi esmapilgul peo perenaise juures silma ja pani arvama, et ju on tegu järjekordse tubli Eesti tüdrukuga Marbellas. Kuigi Signe Soomre on Marbellas elanud vaid poolteist aastat, räägib ta soravat hispaania keelt ja lisaks Eesti numbrimärgiga autole on siia üle toonud ka osa oma perekonnast - detsembrist kolis Marbellasse ka Signe õde Sigrid, kes töötab Magna Cafe’s, ning hiljuti tõi Signe Eestist ära oma labradori tõugu koera, kes on truu kaaslane õhtustel rannaäärsetel sörkjooksudel.

Buduaar kohtus Signega glamuurses Puerto Banusi ööklubis TibV (rahvasuus Tibu), kus kaunis eestlanna oma uue töö avaüritust korraldas. Särav naeratus, treenitud ja päevitunud keha ja energilisus - just see jäi esmapilgul peo perenaise juures silma ja pani arvama, et ju on tegu järjekordse tubli Eesti tüdrukuga Marbellas. Kuigi Signe Soomre on Marbellas elanud vaid poolteist aastat, räägib ta soravat hispaania keelt ja lisaks Eesti numbrimärgiga autole on siia üle toonud ka osa oma perekonnast - detsembrist kolis Marbellasse ka Signe õde Sigrid, kes töötab Magna Cafe’s, ning hiljuti tõi Signe Eestist ära oma labradori tõugu koera, kes on truu kaaslane õhtustel rannaäärsetel sörkjooksudel.
“Mulle on alati hispaania keel ja kultuur meeldinud ning olin enne siiakolimist päris palju Hispaanias käinud," räägib Signe. “Kuigi mul oli Eestis päris hea töö, tahtsin midagi uut ja huvitavat. Mõtlesin, et millised on minu unistused ja mida mul võita või kaotada on. Ühel päeval võtsingi kätte, ostsin lennupileti, broneerisin üürikorteri ja tulin esialgu vaid sooviga minna keeltekooli õppima. Hispaania keeles rääkimisest unistasin juba lapsepõlves, nii et see oli ühe minu unistuse elluviimine. Kauaks ma jääda tahan, seda ei osanud siis öelda ja ega ma suuri plaane ei teinudki, sest koju Eestisse saab ju alati tagasi minna. Nüüd on mu kodu siin”.
Signe on andnud endale lubaduse, et tahab Hispaanias olles selgeks saada kolm asja - hispaania keele, surfamise ja mootorrattaga sõitmise.

Esimese töökoha leidmisega ei pidanud kaunis eestlanna palju vaeva nägema. “Läksin CV näpus otse Puro Beachile  ja sain sinna tööle”. Signe töötas aasta hostessina, kuid siis otsustas, et tahaks midagi muud proovida. “Märtsis sain tööpakkumise Rootsi alkoholibrändilt Exact, tegelesime paar kuud ettevalmistustega ja see avapidu, mis Tibus aset leidis, oligi Exacti turule tulemise pidu Marbellas,” räägib Signe oma uuest tööst. “Tibus on nüüd kaks Exacti Ice Bar i”. Avapeol lõbustas külalisi Hispaania-Inglise rokkbänd, mille repertuaar sisaldas ka rohkelt Abba hitte. “Oli selline lahe rootsihõnguline pidu,” kinnitab Signe ürituse õnnestumist. Tööpakkumise sai Signe otse omanikelt, kelleks on rootslased, kes elavad ka ise Marbellas. Just seetõttu tehti ka uue viina avapauk siin. Sügisel plaanitakse uue viinaga Madriidi vallutama minna. “Kui Hispaania turg on käima tõmmatud, siis on plaan minna ka Skandinaavia ja Eesti turule,” räägib Signe, kelle ülesanne on tegeleda brändi PR-i ja promotsiooniga. 
 
Kuigi Marbellas on palju eestlasi, on Signe sõbrad peamiselt teistest rahvustest. “Ma ei võrdleks rahvust rahvusega, väärtushinnangud on olulisemad. Mu parim sõbranna on sakslanna ja parim sõber on pärit Filipiinidelt,” räägib Signe.  “Rahvas elab siin tänavatel, kliima on selline. Seetõttu veedame sõpradega palju vaba aega väljas”. Kuna Signele ei meeldi kodus üksi süüa teha, siis valmistatakse  ka süüa koos sõpradega. Küsimusele, kas teistsugune kliima on ka toitumisharjumusi muutnud, vastab Signe: “Ma olen alati tervislikult toitunud, aga siin on söömine suur nauding- toidu kvaliteet on hoopis midagi muud kui Eestis”.

Vabal ajal teeb Signe palju sporti. “Hakkasin nüüd tennisetrennis käima, iga päev käin jooksmas ja armastan üldse kõikvõimalikku sporti, elan hästi aktiivselt,” räägib Signe, kes on isegi Marbella lähedal asuva La Concha kõrgeimas mäetipus ära käinud. “See on päris raske teekond. Paljud on poolel teel loobunud, sest selleks, et tippu jõuda, tuleb enne üle ronida mitmest väiksemast mäest.”
Marbella tipphooaeg on juulis ja augustis, siis võetakse piirkonda tööle topeltarv teenindajaid ja hotellide ning korterite hinnad kasvavad mitmekordseks. Seetõttu on Costa del Soli juulis ja augustis Eestist reisida ka pisut ebamugavam, on Horizon Travel ei korralda nendel kuudel otselende. Signe soovitab tulla puhkama septembris. “Siis ei ole enam nii palav, turiste on natuke vähem aga tegevust on endiselt palju”. Kui aega on, siis tasub Costa del Soli reisijatel lisaks Marbella lähipiirkonnale ära käia ka Tarifal. “Seal on väga ilusad rannad, free n’ wilde elustiil. Sealt näeb isegil Maroko rannikut. Kui on rohkem aega, siis tasub minna paariks päevaks ka Marokosse. Teistsugune ja väga huvitav maa. Kindlasti meeldib seal ka neile, kes tahavad pidutseda, Marrakech on superlinn”.

 

/Marge Rahu/

 

[gallery ids="1851114,1851121,1851129,1851136,1851141,1851149,1851158,1851167,1851178,1851185,1851191"]