Toivo Asmer on kulutanud ligi 13mln krooni poja unistuse elluviimisele

Neljapäeval Mercado restoranis aset leidnud Targa Äri seminari külaline oli ettevõtja ja endine minister Toivo Asmer – mees kes paari aasta eest pantis isikliku kodu 2.5 miljoni krooni eest, et poeg saaks jätkata oma sportlaseteed suure unistuse poole- jõuda ihaldusväärse tehnikaspordisarja Formula1 pilootide hulka. Asmer tunnistas, et poja Marko Asmeri ettevalmistamine F1 jõudmiseks kestis 13aastat ja läks maksma umbes 13 miljonit krooni perekonna isiklikku raha.

Neljapäeval Mercado restoranis aset leidnud Targa Äri seminari külaline oli ettevõtja ja endine minister Toivo Asmer – mees kes paari aasta eest pantis isikliku kodu 2.5 miljoni krooni eest, et poeg saaks jätkata oma sportlaseteed suure unistuse poole- jõuda ihaldusväärse tehnikaspordisarja Formula1 pilootide hulka. Asmer tunnistas, et poja Marko Asmeri ettevalmistamine F1 jõudmiseks kestis 13aastat ja läks maksma umbes 13 miljonit krooni perekonna isiklikku raha. Nüüdseks on siiski rasked ajad selja taga,sest Marko sõlmis aasta alguses lepingu BMW Sauberi tehasemeeskonnaga, kes maksab talendikale sportlasele  korralikku palka. Kui F1 sarja aastapalgad küündivad 38 miljoni euroni, siis Marko testpiloodina selliseid rahanumbreid veel ei näe, aga arvestades, kuhu see meie oma väikeriigi poiss jõudnud on 23ndaks eluaastaks, siis pole kahtluski, et see on alles Marko karjääri algus maailma kuulsaimas vormelisarjas.
Möödunud aastal jõudis  Urmas Oti sulest poelettidele Asmerite elulooraamat ”Asmerid. Topeltpeeglis”, mis on täis huvitavaid ja avameelseid fakte ja seiku Marko ja Toivo Asmeri elust. Raamatust saab lugeda Asmerite pere võitudest ja kaotustest, ning loomulikult teekonnast maailma tippu.

 Pilt: Paar kuud enne lepingut. Buduaar jäädvustas novembris 2007 Marko Asmeri vestlemas BMW Sauberi tiimi bossiga Macau saarel toimunud F3 mitteametlikul MM-il.