AGRESSIIVNE TELEFONIMÜÜGIFIRMA ajas Tallinna pereema paanikasse

Alles see oli, kui enamus meist sai mitu müügikõnet nädalas erinevatest müügifirmadest. Pärast möödunud aastal kehtima hakanud GDPR seadust on reklaamikõnede ja -postituste arv oluliselt vähenenud ning inimesed julgevad taas võõrastelt numbritelt tulevaid kõnesid vastu võtta. Üks telefoninumber on aga pikemat aega eestlasi agressiivsete müügikõnedega pomminud ning seda ainult vene keeles.

“Noormees, kes sealt helistab, ei lase end heidutada asjaolust, et ma ei räägi vene keelt rohkem kui “privet” ja “spasibo” tasemel – tema räägib ikka edasi ja kui ma kõne ära katkestan, siis helistab koheselt tagasi,” räägib pereema, kes sattus venekeelse müügiagendi ohvriks. Kell hakkas õhtul 10 saama ja panin lapsi magama ning kuna mul oli olnud suhteliselt raske päev, sattusin nendest kõnedest täitsa paanikasse. Kuidas saab olla nii, et keegi helistab ja räägib ja räägib ja ma ei saa temast lahti!?” Kõne tuli numbrilt 6990909, mis väidetavalt kuulub sideteenuseid pakkuvale ettevõttele SkyTel Telecom Group, mille lehelt leiab lisaks Venemaa telefoninumbrile ka ühe Lasnamäel registeeritud lauatelefoni numbri. Mida noormees täpsemalt müüs, pereema teada ei saanudki, sest ei osanud piisavalt vene keelt. “Mina rääkisin temaga, et palun ära rohkem helista, ma ei saa midagi aru! Ja tema rääkis mulle midagi vastu vene keeles,” meenutab naine.

Ka guugeldades leiab rohkelt postitusi, kus inimesed kurdavad agressiivsete venekeelsete müügikõnede üle, mis tulevad just sellelt samalt numbrilt.  Üks vene keelt rääkiv Eesti mees, kes samalt telefonilt tulnud kõne sai, räägib Buduaarile, et tegu on investeerimisosakute müügiga. “Pakutakse võimalust raha investeerida ja väljapressimine on tõesti nii intensiivne, et viisakalt seda kõne lõpetada ei olnud võimalik. Lõpuks katkestasin lihtsalt kõne ja  seepeale helistati kohe tagasi. Ainus variant on see number endale telefoni salvestada ja mitte vastu võtta,” räägib ta.

Kas oled ka selle venekeelse müügimehe ohvriks sattnud?

Buduaar.ee