EESTI NOORMEES STEN selgitab, miks ta ennast meigib

EESTI NOORMEES STEN selgitab, miks ta ennast meigib
pilt: Kevin Kulla

Eesti noormees Sten Talivee tõdeb, et meikimisega tegi ta algust olles 19-aastane. “Praegu sellele tagasi mõeldes oli see üks paras käkerdis, mis välja kukkus, aga no asi seegi! Katsetasin bb-kreemiga.”

Meikimise avastas Sten enda jaoks YouTube´st ja kohe oli selge, et ka tema tahab seda proovida. “Ma sattusin juhuslikult James Charlesi ja Jeffree Stari YouTube kanalitele ning mind hakkas see temaatika huvitama. Mõtlesin kohe, et vau, nii enesekindlad inimesed ja suudavad endale ise nii hästi meiki teha. Muidugi olin ma varasemalt näinud ka Instagramis mehi, kes kasutavad meiki. Sotsiaalmeedia oli kindlasti üheks teguriks, mis mind selle temaatikaga kokku viis. Naljakal kombel inspireeris mind ka minu tollane elukaaslane, kes tegi endale pidevalt lihtsat, kuid ilusat meiki. Ühel hetkel otsustasin ma, et miks mitte seda ka enda peal proovida ning nii see kuidagi läks,” meenutab Sten.

Kuid siiski tekib küsimus, et miks ennast üldse meikida, kui enamus mehi seda ju ei tee. “Lihtne vastus oleks, sest mulle lihtsalt meeldib! Tegelikult olin ma sel ajal, kui ma meigiga asju katsetama hakkasin, hädas oma näonahaga ning tagantjärgi meenutades oli meikimine üks võimalus näonaha seisukorda peita. Kui ma sellele aga täna mõtlen, siis ma näen, et meik aitab kohati rõhutada minu näojooni ning õhukese kihi puudriga tunnen ma end tihtipeale enesekindlamalt (eriti perioodidel, kui näonahk ei ole nii heas seisukorras). Ajaga olen ma liikunud pigem minimalismi suunas – kui alguses võisin ma panna kaks kihti jumestuskreemi, highlighterit ja matistavat puudrit, siis täna piisab vaid ühest kihist puudrist,” nendib Talivee.

Eesti meestest peab Sten väga andekateks meikariteks Kevin Kullat ja Andrus Tamme. “Kui ma vingemat looki tahan, siis usaldan ma end oma tuttavate meigikunstnike kätesse, kelleks on Eestis Kevin Kulla, või Andrus Tamme. Mulle väga meeldis näiteks Kevin Kulla julge katsetus, minu näol – no ja ausalt, ma tundsin ennast ilusana!”

Sten tõdeb, et jah, teda on meikimise tõttu ka kiusatud. “Üks värvikamaid näiteid leidis aset paar aastat tagasi ühel üritusel, kus üks noormees pidas vajalikuks kõvasti avaldada arvamust, kuidas talle ikka see kõik ei meeldi, mida ta mu näos näeb ning miks mehed ennast meikima ei peaks. Sellistel hetkel ma mõtlen, et mida sa saakski eeldada inimeselt, kes ei ole maailmas ringi vaadanud ega tea trendidest midagi. Las need inimesed olla omaette ja mina ajan oma asja – me kumbki ju tegelikult ei sega üksteist, me oleme lihtsalt erineva mõttemaailmaga,” ütleb ta konkreetselt.

Foto: pilt: Kevin Kulla

Sten ei salga asjaolu, et Eestis on sellisest temaatikast rääkimine üsnagi delikaatne teema, millele tihtipeale viltu vaadatakse. “Selleks on vaja külma närvi ja ega paljud seda nagunii mõista ei suuda. Tihtipeale aetakse meikimine segi sooviga olla või näha välja nagu naine – võin kõikidele rahustuseks öelda, et armastan end just sellise mehena nagu ma olen ning soovahetust ei planeeri,” ütleb ta lõpetuseks.

Sarnased artiklid