EESTIS ELAV INGLANE: eestlased on väga siirad

EESTIS ELAV INGLANE: eestlased on väga siirad

Kui uskuda internetti, siis on eestlased üsna stereotüüpsed – vaiksed, otsekohesed ja töökad. Eestlasena on end üsna raske kõrvalt vaadata, sest ei tundu, et kõiki saaks kuidagi ühte panna. Ometi suudab kõrvaltvaataja näha omadusi, mis meie jaoks on täiesti tavalised, kuid tema silmis eristavad meid, eestlasi, ülejäänud maailmast.

2014. aasta suvel kolis Eestisse kohaliku naisega abiellunud David, kes otsustas uues riigis elamist proovida lihtsalt seikluse mõttes. Nad pakkisid koos kolme väikese lapsega asjad, istusid lennukisse ja jätsid oma elu Inglismaal selja taha.

David teadis, et Eestisse kolides peab ta kokku puutuma kultuuriliste erinevustega, sest igal riigil on need olemas. Tallinnas elades ja ka oma sõpradega eestlastest rääkides suutis ta välja mõelda, millised eestlased üldiselt on.

Nimelt leiab ta, et eestlaste jaoks on väga oluline siirus. Me oleme töökad, vastutustundlikud, reegleid järgivad, lihtsad ja läbinähtavad. Kui eestlane midagi lubab, siis ta seda lubadust ka peab. David tõi näite, et kui Inglismaal keegi midagi lubab, siis teeb ta seda üsna kergekäeliselt ja unustab selle ruttu, kuid kui eestlane vastutuse võtab, teeb ta kõik, et asjad saaks tehtud.

Hea näide siirusest on Davidi sõnul see, kuidas eestlastele ei meeldi inglaste võltsid viisakusväljendid. Kui inglise keeles ei öelda mitte lihtsalt “hello”, vaid “hello, how are you?”, mis ei tähenda tegelikult küsimust, vaid automaatset lisandit tervitusele, siis eestlased sellist asja ei mõista. Eestlased hakkavad sellise tervituse peale kohe rääkima, kuidas neil läheb ning millega nad tegelevad, kuigi inglast see tegelikult ei huvitanud – ta ütles seda lihtsalt viisakusest.

Loe Davidi kirjutatud täispikka lugu eestlastest siit.

Allikas: Medium.com