HEIDI RUUL “EMMEDE TÕEHETKES”: mees ütleb, et beebi mõjus meie suhtele hästi

HEIDI RUUL “EMMEDE TÕEHETKES”: mees ütleb, et beebi mõjus meie suhtele hästi

Heidi Ruul on kahe lapse ema  tal on kooliealine poeg ning kaheksakuune pisitütar, kelle põhiliseks tegevuseks on praegu veel roomamine, magamine ja söömine. Naine on igati päri ütlusega, et lapsed sünnivad siia ilma selleks, et oma vanemaid õpetada. 

Loe Heidi tõehetke vastuseid allpool:

1. Kas sinu laps on sulle midagi õpetanud?

Minu lapsed, mõlemad, on mulle õpetanud eelkõige seda, kui kiiresti aeg lendab  see omakorda on pannud mind absoluutselt kõiki hetki tunduvalt rohkem hindama. Keegi meist ei tea, mis homne päev tuua võib  milline kallistus võib olla see kõige viimane  seega on hästi mõistlik iga päeva maksimaalselt armastada ja nautida.

2. Kas pooldad vabakasvatust? 

Ma pooldan seda, kui lapsele antakse juba varakult valikuvõimalusi. Otsustusvõime on edaspidises elus vajalik oskus ja harjutamine pidavat ju meistriks tegema! Küsin vanemalt lapselt alati tema arvamust ja annan talle võimalusel alati valikuvariandid  ise otsustab, ise vastutab. Väiksema eest otsustan veel küll mina  ise saab ta valida vaid seda, kuhu poole roomab, aga eks see aeg saab ka juba üsna varsti läbi.

3. Kas sa lased oma lapsel nutiseadmes olla?

Ma tegelikult ei poolda nutiseadmete tutvustamist lastele enne, kui see nende jaoks vajalikuks muutub. Just seetõttu sai vanem laps endale telefoni alles siis kui kooli läks  arvutiga täpselt sama lugu. Jah, nüüd ta veedab mõlema seltsis üsna palju aega, aga arvestades seda, et palju koolitöid tuleb samuti arvuti taga teha, siis äkki see polegi üdini halb.

4. Kas sa kartsid emaks saamist?

Ma kartsin ilmselt sünnitust sada korda rohkem kui emadust ennast. Emaks olemisega on nii, et ega sa ju esimesel korral päris täpselt ei tea, millesse end mässid ja siis ei oska ju otseselt ka midagi karta. Hirmud võivad pigem jooksvalt tekkida  minu puhul on need jäänud pigem “kas ma saaksin parem ema olla” kategooriasse. No ja siis ma uurin spetsialisti  enda lapse  käest, mis ta arvab. Siiani on minu tööga rahul oldud.

5. Kas emadus on sind naisena muutnud?

Loomulikult on! Olin esimese lapse sünni ajal alles paras plika. Temaga koos olen ma iga päev juba kümme aastat kasvanud. Ka väiksem eksemplar on mind kaheksa koos kasvatud kuu jooksul juba omajagu koolitanud. Öeldakse ju, et lapsed sünnivad siia ilma selleks, et oma vanemaid õpetada  ma olen sellega täiesti päri.

6. Kas emadus on sinu suhet oma kallimaga muutnud?

Küsisin, mis härra asjast arvab ja ta rääkis pikalt-laialt midagi Ameerika mägedest  pole aimugi, mida see tähendama peaks, aga ju siis mingil määral on muutnud. Aa, ning suund pidi üles olema.