KADUNUD MARKKUSE EMA: kahtlane, et paljud noored nüüd üheaegselt kaduma läksid…

KADUNUD MARKKUSE EMA: kahtlane, et paljud noored nüüd üheaegselt kaduma läksid…

17aastane Markkus jäi Võru linnas kadunuks ööl vastu 24. oktoobrit, mis tähendab, et noormees on kadunud olnud enam kui 50 päeva, kuid siiani pole tema kohta mida uut teada saadud. Ka kriminaalmenetlust ei ole siiamaani algatatud, kuigi sellest võiks abi olla!  Olukord tundub üsnagi lootusetu, kuid kusagil peab Markkus siiski olema. Poja ema Marika teeb kõik, et kriminaalmenetlus algatataks, sest sel moel oleks ehk võimalik rohkem infot saada, kust Markkust edasi otsida võiks. Kummaline on see, et Markkuse kohta ei ole mitte midagi leitud – ei tema riideid, jalatseid, mitte midagi…

17aastane Markkus jäi Võru linnas kadunuks ööl vastu 24. oktoobrit, mis tähendab, et noormees on kadunud olnud enam kui 50 päeva, kuid siiani pole tema kohta midagi uut teada saadud. Ka kriminaalmenetlust ei ole siiamaani algatatud, kuigi sellest võiks abi olla! 

Olukord tundub üsnagi lootusetu, kuid kusagil peab Markkus siiski olema. Poja ema Marika teeb kõik, et kriminaalmenetlus algatataks, sest sel moel oleks ehk võimalik rohkem infot saada, kust Markkust edasi otsida võiks. Kummaline on see, et Markkuse kohta ei ole mitte midagi leitud – ei tema riideid, jalatseid, mitte midagi…

Jõulud on peagi käes ja inimesed toovad metsast kuuski ning Marika loodab, et äkki keegi leiab sedasi kogemata ka Markkuse. “See on lootus, sest siis inimesed tõesti satuvad rohkem metsa ja kes teab… Äkki keegi kogemata leiab poisi kusagilt. Terve Võru linn on läbi otsitud ja ma kardan, et keegi viis ta kaasa. Enesetappu ta ei teinud ja auto alla ta ei jäänud, sest siis me oleksime ta juba leidnud. Ma võin ainult aimata, mis Markkusega võis juhtuda, aga ma ju ei tea,” ütleb Marika, kes ka meie telefonivestluse ajal poja otsingutega tegeleb.

Marika rääkis Markkusega viimati kadumise õhtul kella kaheksa paiku ja kell üheksa pidi Markkusel trenn algama, kuid see jäi ära. Seejärel veetis Markkus aega seltskonnaga, kes ei kuulu küll tema sõpruskonda, ent ta ei tahtnud veel koju minna ja oma sõbrad olid tol õhtul linnast eemal. “Need ei olnud tõesti tema sõbrad ja nad ei olnud ka pahad poisid, kuid ühe poisil on kaks venda, kes on ilmselt kuritegevusega seotud. Üks poistest oli tol õhtul kanepit suitsetanud, aga Markkus selliseid asju ei tarbi. Samas, kes teab, äkki tol õhtul tekkis tal soov alkoholi pruukida? Politsei vestles nende poistega, aga seni, kuni kriminaalmenetlust pole algatatud, ei pruugi neilt kogu infot kätte saada. Nad võivad midagi rääkimata jätta ja see miski võiks anda uue niidiotsa. Ma väga loodan, et saame kriminaalmenetluse algatatud ja ma teen omalt poolt kõik, et see nii läheks.”

Kas asjaga võiks seotud olla narkootiline aine? “Ma mõtlen, et viimasel ajal on nii paljud noored kaduma läinud ja äkki on siin mingi seos. Äkki oli neile joogi sisse või kuidagi muul moel mingit narkootilist ainet pandud ja see on kõige põhjus? Raske uskuda, et see on kokkusattumus, et just praegu kõik noored üheaegselt kaduma lähevad.”

Selgeltnägijaid Marika ei usu, kuid ka nende poole on pöördutud. “Mulle on öeldud, et Markkus võeti kinni, viidi mahajäetud majja ja teda taheti hirmutada, kuid hirmutamine lõppes halvemini, kui need inimesed ise olid plaaninud. Kõik need paigad, mis selgeltnägijad meile öelnud on, käisime läbi ja ei midagi,” tunnistab Marika.

Mis edasi? “Ma arvan, et kui ma president Toomas Hendrik Ilvesele kirjutan, siis ehk see paneb politsei tõhusamalt otsima. Olen aru saanud, et kui kõrgem võim annab kohustuse, siis tegutseb politsei efektiivsemalt ja praegu ei tee nad seda piisavalt tõhusalt,” tõdeb Marika ja lisab: “Kui iga Eesti inimene vaataks oma valdused üle ja pisut kaugemalegi, siis saaksime ehk parema ülevaate ja teaks, kuidas edasi tegutseda. Kes teab, kui tõesti iga eestlane oma maalapid ja metsad üle käiks, leiaks Markkuse ehk üles.”

Marika kutsub inimesi endiselt üles oma kodusid, aedasid, põllulappe, metsapindasid läbi käima, sest kusagil peab tema poeg olema. “Poja surmast hullem on see, kui sa ei tea, mis temaga juhtus. Tahaks Markkuse vähemalt korralikult matta,” ütleb Marika.

Selge on see, et kui lumi tuleb maha, muutub Markkuse leidmine veelgi raskemaks. 

Armsad inimesed, kui vähegi võimalik, siis aidake Markkust leida ja vaadake oma valdused üle.

Soovi korral võib infot edastada ka anonüümselt. Markkuse vanematega saab ühendust võtta läbi Facebooki või saata e-mail ossimova3@hotmail.com või telefonidel 528 3750 Marek, 5649 1652 Marika.

Karin Karu