KAS ON MÕTET minna renditöötajaks?

KAS ON MÕTET minna renditöötajaks?

Enamikele meist meeldib siiski kindlustunne – kindel töökoht, kindel sissetulek ja kindel tööaeg. Just seetõttu ei ole just eriti populaarne variant renditöötajaks olemine, mis kujutab endast igapäevaselt erinevates firmades väikeste tööotsade tegemist. Kas oleks aga põhjust see trendiks teha?

Enamikele meist meeldib kindlustunne – kindel töökoht, kindel sissetulek ja kindel tööaeg. Just seetõttu ei ole just eriti populaarne variant renditöötajaks olemine, mis kujutab endast igapäevaselt erinevates firmades väikeste tööotsade tegemist. Kas oleks aga põhjust see trendiks teha?

Ilmselt oleks täiskohaga tööga harjunud inimese jaoks renditöötajaks hakkamine viimane variant, mida kaaluda, kuid on siiski inimesi, kes peavad seda just esimeseks ja parimaks valikuks.

Ettevõtted konkureerivad tööjõu pärast omavahel väga tugevalt. Töötajate surve palkade tõstmisele on suur, kuid tootlikkus ei vasta sellele. Nii et tööandjatel on väga keeruline endale väga häid töötajaid leida.

Heade oskustega usaldusväärse ja mõtlemisvõimelise töölise leidmine on raske kogu Eestis. Ettevõtlikumad on leidnud töö piiri taga, tootmine läheb järjest keerulisemaks, nõudmised töötajatele kasvavad pidevalt.

Sageli jäetakse ettevõtetes just vanuse pärast head kandidaadid kõrvale – otsitakse kaasaegsete oskuste ja pealehakkamisega noori. Kindlasti on mõistlik rakendada paindlikku tööaega, kus vähegi võimalik. Nii saavad väikeste laste vanemad või üliõpilased, kes mingil põhjusel kogu päeva tööl olla ei saa, siiski rakendust. Ettevõtted peavad õppima kõiki, kes tööd tahavad teha, tööle rakendama. Tööandjad ju teavad, et mitte nemad ei vali töötajaid, vaid töötajad valivad neid. Kas vastavad tööpakkumistele, kas peale kohtumist ka tööle tulla tahavad ja tööl olles – kui kaua nad seal töötada soovivad.

Just paindlik tööaeg ongi renditöötajale boonuseks – sa valid ise, mida, millal ja kus. Ometi esineb suhtumisega renditöötajatesse mitmeid probleeme. Kui tööandjad ja kolleegid õpiksid renditöötajaid paremini kohtlema, võiks aja jooksul olukord ka muutuda.

Kas sina läheksid renditöötajaks? Anna kommentaarides teada!