KIRSTI TIMMER ANDIS jõuludeks kasuliku soovituse

erakogu

kirstitimmer.ee

Kirsti Timmer annab oma blogis kasuliku õpetuse, et jõuludel tuleb andestada ja leppida.

“Minu suureks imestuseks kuulen ma pidevalt abivajajatelt küsimust ema-lapse olematute suhete kohta.
Nii palju on meie seas perekondi, kus juba aastaid omavahel ei suhelda. On siis põhjuseks päranditüli või lihtsalt ei suuda lapsevanem mõista, et laps on kasvanud suureks ja tal tuleb lubada oma otsused ise teha, ilma hukkamõistuta, ilma oma arvamust tähtsamaks pidamata. Kurb tõsiasi on see, et paljud vanemad seda ei suuda ja nii valivad lapsed mittesuhtlemise, sest pidevat allasurutust taluda on hullem.
See on väga valus teema,” kirjutab Timmer oma blogis.

Ta jätkab: “On emasid, kes ei lase ka pea viiekümnesel pojal otsustada oma suhete ega sõprade valiku üle. Nabanöör on läbi lõikamata, nii ohverdabki see poeg oma elu ja lõpuks on käega löömise tunne. Jälle jama.
Tihti kuulen küsimust: “Vaata, kas ma hakkan oma emaga veel suhtlema?”

Ei vaata, ma küsin lihtsalt, et kas sa tead kus su ema elab? On sul tema number? Muidugi on. Aga miks sa siis ei lähe ta juurde? Miks sa ei helista?
Ikka oodatakse, et teine teeb selle sammu. Miks? Aeg läheb ja homme võib olla juba liiga hilja ja elada selle kahetsusega… See jääb su hinge vaevama ju.
Ema on ema ja laps on iga ema suurim varandus, sinna vahele ei tohi mahtuda tülid, pahandused ja eemale hoidmine.
Jõulud on perega koosolemise aeg.

Kui sa tundsid end praegu puudutatult, siis võta telefon või võta hea kook ja suhtle oma emaga või tütrega või pojaga. Õega või vennaga, kui pole seda ammu teinud.
Kõik muu siin ilmas on tulev-minev, aga inimesi enda ümber tuleb hoida, pere on pere ja veri on alati paksem kui vesi.
Mine jõuludele vastu tänutundega elu ees ja armastusega südames nende vastu, kes on sulle kallid ja lähedased. Inimsuhted on suurim väärtus, nendesse ei suhtuta “laia pintsliga”.
Me kõik teeme elus vigu, aga ükski viga ei ole andestamatu kui sellest saadav õppetund on omandatud.
Jõulud on andestamise ja andeks palumise aeg, kui kasvõi üks pere peale mu postitust kokku saab, no siis olen ma juba selle kirjutamisega plussis. Ma olen sulle tänulik, kui haarad telefoni ja oled see esimene.
Usu mind, sul on endal süda magama heites rahulik ja su ootav ema või õde või vend tunneb sama.”

Loe täispikka blogipostitust siit