LIISI KOIKSON avaldas kodumaa auks kauni loo

Pressifoto

Meisi Volt

Liisi Koikson avaldas koostöös Eesti Riikliku Sümfooniaorkestri, Kristjan Järvi ning Kristjan Randaluga kodumaale pühendatud pala "Sind vaid kiidan". Koiksoni kirjutatud loo esimeseks eesmärgiks oli tegelikult luua lastekoori laul.

“Soovisin kirjutada loo, mis sõnastaks noorema põlve kiindumust meie väikesesse eestimaasse. Või, kui seda kiindumust veel tekkida pole jõudnud – õpetaks märkama kõike ilusat, mis meile siin antud on. Nüüd saangi selle minule väga olulise koosluse eesti inimestele kinkida, et ka nemad seda laulu kuulates mõne kõrge puu all korraks peatuksid, imetleksid seda tohutut sinist taevalappi, mis neid kõrgelt katab, jääksid korraks tasa, et linnud julgeksid kõvemini häält teha ja teeksid oma sammudega igale ruutmeetrile heaperemehelikult pai, sest see kõik ongi ju meie õu, mis tahab, et teda koduks kutsuksime,” avas Liisi Koikson loo impulssi ja tausta.

“Sind vaid kiidan” muusika ja sõnade autoriks on Liisi Koikson, esitajateks lisaks temale Eesti Riiklik Sümfooniaorkester, dirigent Kristjan Järvi ja klaveril Kristjan Randalu. Orkestrile tegi seade Ülo Krigul, salvestasid Kaarel Tamra, Peeter Salmela ja Tanel Klesment.

“Selle eest, et lugu sai salvestatud meie parima orkestri ERSOga, ja seekord minu enda esituses, olen tänu võlgu Kristjan Järvile, kes rattad sinna poole liikuma lükkas. Ja Ülo Krigulile, kes kiirelt seade kirjutas. Hoo pealt haarasime kaasa ka Kristjan Randalu, kes väga maitsekalt enda osa orkestri sisse põimis,” kommenteeris Liisi Koikson loo valmimise protsessi.

Kuula lugu Spotifyst.