LUGEJA KIRJUTAB: “Isadepäeva peaks ära tühistama!”

Osades Helsingi lasteaedades tähistatakse järgmisel nädalal isadepäeva asemel neutraalsemat lähedasepäeva. Otsust põhjendatakse sellega, et paljudel lastel pole isa või ema ning ka nendel lastel on õigus tähtsast päevast siiski osa võtta. Palusime uudist kommenteerida Helsingis elaval Kristinal, kes leidis, et ka Eestis võiks isadepäeva asemel kasutusele võtta hoopis lähedasepäeva.

“Ka minu laps käib ühes neist lasteaedadest, kus esimest korda isadepäeva asemel lähedasepäeva tähistatakse. Leian, et tegu on väga õige otsusega. Näiteks meie peres kasvavad lapsed ilma isata ning kui lasteaias joonistatakse isadepäeva puhul isadele kaarte, siis minu lapsed on joonistanud kaardi kas vanaisale või mulle. Kas te kujutate ette, kui kurb see on? Kui laps tuleb lasteaiast ja küsib, et miks temal isa pole? Või uurib, et mis ta valesti on teinud, et issi meid maha jättis… Iga kord on mu süda murdunud ja olen üritanud lastele selgitada, et see pole nende viga,” kirjutab Kristina.

Kristina on kahe käega poolt, et nii isadepäev kui ka emadepäev ära muudetaks ning kannaks edaspidi nime lähedasepäev. Sedasi ei tunneks ükski laps ennast kõrvalejäetuna ega tõrjutuna. “Lapsed saavad sellel aastal kaardi joonistada ükskõik millisele enda lähedasele. Usun, et see on suurepärane algatus ja ükski laps ei pea enam tundma, et ta teistest kuidagi erineb, sest tal pole ema või isa. Loodan, et ka Eesti võtab Soomelt šnitti ning peagi tähistatakse juba igal pool lähedasepäeva,” on Kristina optimistlikult meelestatud.