MISS RAPLAMAA: Karin Tamberg elust missikandidaadina

4 kommentaari
MISS RAPLAMAA: Karin Tamberg elust missikandidaadina

Raplamaa suurüritus Miss Raplamaa kulmineerub aprillikuus, kuid missikarussell pöörleb juba jaanuari algusest. 2016. aasta Miss Raplamaa eelvoorus on kümme osalejat vanuses 16-20. 

Raplamaa suurüritus Miss Raplamaa kulmineerub aprillikuus, kuid missikarussell pöörleb juba jaanuari algusest. 2016. aasta Miss Raplamaa eelvoorus on kümme osalejat vanuses 16-20. 

12. jaanuar

Kogunesime õhtul kella viieks Rapla White House’i, kus toimus meil kõnetehnika. See oli meie esimene kokkusaamine kümne missikandidaadiga pärast laagrit. Kõnetehnikat viis läbi Piia Põder, kes aitab meid ka talendivooruga. Algul sättisime ennast ringi istuma ning siis hakkasime tegema erinevaid harjutusi. Mudisime nägu, kõrvu, patsutasime kogu keha, tegime näoga erinevaid ilmeid ning proovisime ka hääldusharjutust.

Pärast seda oli ka energiat juba natuke rohkem ning panime toolid kahte ritta. Nüüd oligi aeg enesetutvustuste ettekandmiseks. Kõik esinesid ükshaaval teistele ning seda samal ajal ka filmiti. Filmimine oli sellepärast kasulik, et saaksime ka ise näha, milline on meie kehahoiak, nägu ja diktsioon. Ennast ekraanilt vaadata on hea võimalus näha ka neid vigu, millest me muidu teadlikud ei olnud. Samuti andis Piia tagasisidet ning mainis, millele võiksime rohkem tähelepanu pöörata ning mis muidu hästi oli. Lisaks saime ka ise sõna sekka öelda, kui jäi midagi silma teise missikandidaadi juures.

Kui olime saanud tagasiside, tegime kõik veel ühe korra läbi. Üritasime vigu mitte korrata ning rohkem kontrollida oma hoiakut ja hääldust. Kaks tundi möödusid väga kiiresti ning kõnetehnika tund oli kindlasti kõigile väga kasulik, sest nüüd teame, millele rohkem rõhku pöörata.

16. jaanuar

See oli meie kõigi jaoks väga tähtis päev, sest toimus pildistamine ning kokku pildistati kolm fotoseeriat. 

Kuna pildistamine toimus Tallinnas, siis algas meie päev üsna vara. Kell pool üheksa startisime Miss Raplamaa bussipartneri Kurre Grupi bussiga Raplast Tallinnasse. Umbes 9.30 jõudsime hubasesse Tradehouse’i Koolituskeskusesse, kus ootasid meid neli jumestajat, Tradehouse’i esindajad Vivian Rannajõe ja Laura Kuldkepp. Ilma pikema ootamiseta alustati jumestuse ja soengutega ning kohe, kui üks neiu valmis sai, läks ta alumisele korrusele pildistama. Pilt tehtud, siis ootas oma järjekorda, et teha ettevalmistused järgmise fotoseeria jaoks ja nii meie päev kulges…

Pildistamisruumis oli kohal meie stilist Birgita Silberg ning fotograaf Kristi Kullerkupp.

Esimene oli portreefoto pildistamine ning selle jaoks tehti meile naturaalne meik ning juustesse kerged lokid. Selle jaoks pandi kõikidele tüdrukutele selga hästi lihtne valge õhuline kleit. 

Kui kõigil olid portreefotod tehtud, siis järgmine seeria oli täispikkuses foto Perit Muuga disainitud valges maani kleidis. Need pildid töödeldakse kokku grupipildiks. 

Viimases fotoseerias kasutasime samuti Perit Muuga loomingut ja sekka noppeid meie stilisti Birgita Silbergi kostüümilaost ning SOMA Jewellery ehetest. Selle foto jaoks kohendati meie soenguid ja jumestust muudeti oluliselt tugevamaks. Olenevalt riietusest rõhutati kas silmi või huuli. Saladuskatteloori kergitades võin öelda, et viimaselt fotoseerialt leiate kirsipuid, mis andsid pildile juurde dünaamilisust ja kevadist hõngu. 

Pildistamine lõppes umbes viie paiku ning võiski alata tagasisõit Raplasse. Kuigi päev oli natuke väsitav, oli siiski väga tore ning kõigil jälle uus kogemus juures! Samuti soovime tänada Vitamin Welli, kes saatis meile värskendavaid vitamiinijooke ja Marju Kohvikut imemaitsva kringli eest!

17. jaanuar

Kell 12 algas meil Rapla Sadolini Spordihoones kõnni- ja tantsutund. Alustasime kõnnitunniga, mida juhendab Kadi Saks. Kõnnitunnis proovisime kõndimist erinevate lauludega, et tunnetada rütmi. Lisaks kõndisime ka kahekesi ning katsetasime erinevaid jooniseid ja liikumisi finaalürituse jaoks. Tunni lõpus tegime mitmeid jõuharjutusi korsetilihastele ning venitusharjutusi jalgadele. Tugevad korsetilihased tagavad ilusa rühi ning õiged venitusharjutused jalgadele muudavad kõrgetel kontsadel kõndimise oluliselt lihtsamaks. 

Seekord viisid tantsutundi läbi korraldajad Maris Laev ja Kaisa Kuusemets. Trenni alguses andsime tagasisidet, kuidas meile eelneval päeval toimunud pildistamine meeldis. Pärast seda tegime läbi oma tantsu, kuid seekord kontsadeta, et pigem tehnika õigeks saada. Maris ja Kaisa andsid tagasisidet, mida võiksime teisiti teha ning millele tähelepanu pöörata. Vaatasime üle liigutused, et kõigile oleks kõik ühtemoodi arusaadav. Hiljem saime ka ise ükshaaval teisi tantsimas vaadata ning tagasisidet anda. Tunni lõpus me siiski kontsadel tantsimisest ei pääsenud, aga kuna tehnika oli juba parem, siis ei olnud kõrgetel kontsadel tantsimine enam nii keeruline.  

Buduaar.ee kajastab Miss Raplamaa kandidaatide tegemisi kuni kevadeni ning annab Miss Buduaar misslindi ja -tiitli üle lõppüritusel aprillikuus.