MUUSIKAPÄEVAL tasuta kontserdid üle Eesti

MUUSIKAPÄEVAL tasuta kontserdid üle Eesti

Sel laupäeval, 1. oktoobril tähistatakse rahvusvahelist muusikapäeva. Muusikapäeva suurejooneline kontserdiprogramm pakub võimaluse veeta üks äärmiselt kultuurne laupäev, sest kogu Eesti ulatuses toimub sel päeval tasuta kontserte.

Etteasted, mida on kokku üle 150, on peamiselt klassikalise muusika vallast, sekka ka pärimusmuusikat ja jazz‘i. Muusikapäev kutsubki üles hetkeks aega maha võtma, et märgata, kui palju muusikat ja helisid inimesi tegelikult ümbritseb. Ilmselt rohkemgi, kui esmajoones võib arvata.

Kontserdid toimuvad nii tavapärastes paikades nagu kontserdisaalid ja kultuurimajad, aga ridamisi on ees ootamas ka ebatavalisi kontserdipaiku. Nii võid saada üllatatud näiteks Kalev Spas lõunaujumist tehes, kui seal kell 14.30 annab Aarne Saluveeri juhatamisel kontserdi ETV Tütarlastekoor. Või näiteks Elroni rongis suunaga Tallinn-Keila võtab juba varahommikul kell 7.56 akordionist Kristel Laasi pillimängu saatel laulu üles metsosopran Triin Ella.  

Reva lehmalauta Karinu külas Koeru lähedal tõenäoliselt nii muuseas just ei satu, ent nii uskumatuna kui see ka ei kõla, toimub Muusikapäeva kontsert sealgi! Kell 14.00 astub üles mandoliiniorkester Saku Mandoliinid. Huvitavaid kontserte leidub veelgi.

Näiteks Telliskivi piirkonna Tallinnas haarab muusikapäeval enda valdusse Eesti Riiklik Sümfooniaorkester, kes terve päeva jooksul seal erinevates kooslustes muusikat pakub. Kui sageli neid ikka Telliskivi poetänaval või Punases Majas esinemas näeb. Lisaks on eriüritusena kell 14.15 Telliskivi Reval Cafes kavas loeng muusika ja helide mõjust avalikus ruumis muusikapsühholoog Dali Kaselt.

Lõuna-Eesti publikul on aga hea võimalus heita pilk peale „Klassikatähtede“ saatesarjas tuntust kogunud klarnetist Marten Altrovi ja pianist Johan Randvere ultrasarmikale duole. Noormehed peavad oma kütusepaagi täis laadima, sest alustavad esinemispäeva juba kell 10 hommikul Võru turul ning vuravad siis kontsert kontserdi haaval mööda Eestit edasi, kuni jõuavad õhtul Tallinnasse, kus kell 19.00 sõlmib muusikapäeva kokku Muusikapreemiate tseremoonia, millele ETV vahendusel otseülekandes kaasa saab elada.

Haara sõbranna või mees kaasa ja veeda üks mõnus muusikat tulvil kultuurne laupäev!
Lisainfot ja kogu kava leiat siit: www.muusikapaev.ee