NÕID MARILYN KERRO paljastas valusa suhtetõe, millest on palju õppida

Mecca/Marilyn Kerro

Buduaar

Nõid Marilyn Kerro õpetussõnad võivad vahel teha haiget, kuid see tähendab üksnes seda, et ta on tabanud sinu nõrka kohta.

Oma hiljutises postituses arutleb nõid suhete teemal ning toob välja võrdluse, mis ühtlasi on ka oluliseks õpetuseks.

“Miks on mõne inimese jaoks lahtilaskmine raskem kui teisele? Pole vahet, kas tegu on suhte, partneri või sõbraga. Inimesed ning olukorrad on alati erinevad, mis tõeliselt loeb, on see, kuidas keegi panustab! Mõlemad partnerid omavad tunnete näol niiöelda pangakaarti ning sinna me kõik “panustame”. Kui üks osapool seda ei tee, jääb kaart tühjaks ning sellest mõne aja möödudes loobuda on ju imelihtne. Aga teine pool, kes aastaid kogus raha peale, ei saa ju seda kaarti nii lihtsalt ära visata. Sa tead, et hinge ja vaevaga kogutud raha on kaardil ning hetkega kaotas ta kehtivuse ning kõik, mis sai kogutud, on justkui läinud. Sellepärast tekivadki suhtes olukorrad, kus üks osapooltest liigub kergesti edasi, teisel läheb ülesaamine raskemalt,” seletab Marilyn lahti lihtsa suhtetõe.

Nõid nendib, et budismis on väga targad õpetajad, kes lasevad oma õpilastel liivateradest mandalaid valada. “Ta valmib väga pika aja jooksul ning nõuab palju kannatust ning vaeva. Kuid kui pilt on valminud, tuleb ta hetkega ära lõhkuda. Miks? Sest see õpetab neile kannatust, isetust ja protsessi nautimist, mitte eesmärki. Mis kõige tähtsam – see õpetab seda, et mitte miski siin elus ei ole igavene. Ei saa jääda ühele kohale ega klammerduda, seda tehes hing ei täiene,” tõdeb Kerro.