PEREARST KARMEN JOLLER: kui mees lööb, lase vigastused vähemalt üle vaadata

PEREARST KARMEN JOLLER: kui mees lööb, lase vigastused vähemalt üle vaadata

Perearst Karmen Joller tõdeb, et lähisuhtevägivalda on kõrvalt sageli väga raske ära tunda. Et antud teema on praegusel hetkel ja tegelikult ju alati aktuaalne, tegi ta oma Facebooki lehele antud teemal ka postituse, mis nii mõnegi vägivalla ohvri ehk mõtlema paneb. 

Karmen kirjutab järgmiselt: “Kui Sind on vigastatud, aga Sa ei julge vägivallatsejat üles anda, siis lase vähemalt oma vigastused fikseerida (NB! Ka sinikas on vigastus). Seda võib teha EMO-s, kuid seda saab teha ka perearst. 

Arstil on teatud juhtudel õigus vaikida, arst ei pea Sinu vigastustest tingimata politseile rääkima, aga kui Sa ühel päeval oled valmis võitlema, on Sul olemas tõendid. Usalda oma arsti, arsti eesmärk on olla abiks. 

Laste väärkohtlemise puhul ei ole ka arstil õigust vaikida. Lapsele tuleb väga kiiresti leida abi, sest sekkumise kiirusest sõltub kogu lapse edasine elu. 
Kui Sa ei suuda seda teha enda pärast, siis võta julgus kokku oma laste pärast – vii nad vägivallast eemale. Vägivald kahjustab last jäädavalt. 

Eestis on tugev politsei ning toimiv ohvriabi- ja sotsiaalsüsteem. Ma olen oma töös näinud mitmeid lugusid, kus ohver võtab kokku kogu oma julguse ja otsib abi, ja ka saab abi – isegi siis, kui ründaja on ohvrist kordi tugevam ja võimsam. Lähisuhtevägivalla korral tegeleb ohvriga mitmest spetsialistist koosnev meeskond, ohver saab täna juba mitmekülgset abi. 

Julgust on vaja.”