TÄIENDATUD! BRÜSSELIS TÖÖTAV ANNI: minu kolleegi poeg on siiani kadunud

TÄIENDATUD! BRÜSSELIS TÖÖTAV ANNI: minu kolleegi poeg on siiani kadunud

Brüsseli Zaventemi lennujaamas toimus üleeile hommikul võimas plahvatus. Belgia prokuratuuri kinnitusel oli tegu enesetaputerroristidega. Plahvatus toimus ka Maelbeeki metroojaamas. Rünnakutes on hukkunud ligi 30 inimest. Brüsseli külje all elav eestlanna Anni, kes iga päev suurlinnas tööl käib jagas meiega oma mõtteid ja hirme. 

Brüsseli Zaventemi lennujaamas toimus üleeile hommikul võimas plahvatus. Belgia prokuratuuri kinnitusel oli tegu enesetaputerroristidega. Plahvatus toimus ka Maelbeeki metroojaamas. Rünnakutes on hukkunud ligi 30 inimest. Brüsseli külje all elav eestlanna Anni, kes iga päev suurlinnas tööl käib, jagas meiega oma mõtteid ja hirme. 

Saatuslik hommik algas Anni jaoks tavapäraselt. “Läksin rongi peale ja jõudsin umbes kell 7.30 kontorisse. Umbes pool tundi hiljem hakkasid levima jutud toimunud plahvatuste kohta. Minu kolleeg ütles, et oli tööle kõndides kahte valju pauku kuulnud. Umbes tunni pärast tuli büroojuht, kes selgitas täpselt, mis juhtunud oli ning rõhutas, et meie kolleegi Steve’i jaoks on see kõik erakordselt raske, sest tema poeg oli samuti lennujaamas – ootamas oma lendu Ameerika Ühendriikidesse. Kahjuks pole Steve’i pojast siiani uudiseid ja meie kõige suuremaks hirmuks on, et teda lihtsalt pole enam elavate seas,” räägib Anni. 

Naine on päris kindel, et see päev jääb kõigile igaveseks meelde. “Absoluutselt kõik pandi lukku – koolid, poed, kõik kontorid. Mobiiltelefonid ei töötanud, helistada polnud võimalik. Mul endal on kaks tütart ja ma olen nii tänulik, et nende kool Brüsselist väljas asub.” 

Anni viibis ka ise terrorirünnakule eelnenud õhtul Brüsseli lennujaamas. “Lähen tavaliselt sealtkaudu koju – rong, millega koju sõidan, peatub lennujaama juures. Kohutav on mõelda, et see kõik juhtus seal samas – väga paljud inimesed on siiani ju endiselt kadunud. Kas nad on surnud või raskelt vigastatud? Mitte keegi ei oska sellele hetkel vastust anda.”

Laupäeval selgus, et Anni töökaaslase poeg sai terroriakti käigus surma.

Buduaar.ee