Tuneeslanna Hamraoui Ibtiheli sõnum Eesti naistele: ükski moslem ei tule teid sinna vägistama

Tuneeslanna Hamraoui Ibtiheli sõnum Eesti naistele: ükski moslem ei tule teid sinna vägistama

Pagulaste saabumine meie pisikesse riiki on paljudes suure pahameele tekitanud. Paljud pagulasvastased põhjendavad oma seisukohta sooviga oma riiki ja perekonda kaitsta. Väidetakse, et kultuurilised erinevused saavad moslemitest meeste saabumisel eestlannadele saatuslikuks. Pagulasvastaste maalitud pilt vihjab selgelt ja ühemõtteliselt sellele, et on oodata mehi, kes esimese asjana varastama ja kohalikke naisi vägistama hakkavad. Selleks, et aimu saada, millised on moslemitest mehed ja nende maailmapilt, palusime intervjuud Tuneesias elavalt noorelt naiselt, kes rääkis meile ausalt, millised on moslemitest mehed ning mida meil siin Eestis oodata on. 

Pagulaste saabumine meie pisikesse riiki on paljudes suure pahameele tekitanud. Paljud pagulasvastased põhjendavad oma seisukohta sooviga oma riiki ja perekonda kaitsta. Väidetakse, et kultuurilised erinevused saavad moslemitest meeste saabumisel eestlannadele saatuslikuks. Pagulasvastaste maalitud pilt vihjab selgelt ja ühemõtteliselt sellele, et on oodata mehi, kes esimese asjana varastama ja kohalikke naisi vägistama hakkavad. Selleks et aimu saada, millised on moslemitest mehed ja nende maailmapilt, palusime intervjuud Tuneesias elavalt noorelt naiselt, kes rääkis meile ausalt, millised on moslemitest mehed ning mida meil siin Eestis oodata on. 

Kõik Euroopasse põgenevad inimesed kannatavad tööpuuduse ning vaesuse all ning Hamraoui arust on see peamine põhjus, miks raske teekond Euroopa riikidesse ette võetakse. Naine on veendunud, et ükski nendest meestest pole valge naise vägistamise peale isegi mõelnud. “Moslemitest meeste kõige paremateks omadusteks on nende ausus ning võime teisi inimesi austada – just nii ma neid kirjeldaksin. Tegemist on lihtsalt inimestega, kes otsivad turvalisemat ja kvaliteetsemat elu,” räägib ta. 

Hamraoui tunnistab, et kultuuriruumid on väga erinevad ning just sellest võib saada kõige suurem valupunkt. “Inimestel on alati uute asjadega esialgu keeruline harjuda. Olgu selleks siis võõras kultuur või teistsugune käitumismuster. Harjumine võtab aega ja see on täiesti normaalne. See, et Euroopa naised käivad hoopis teistmoodi riides, on samuti asi, millega meie meestel harjuda tuleb. Igas kultuuris leidub idioote, aga olen kindel, et lõviosa meestest siiski mõistab ja austab kohalikku kultuuri ning käitumisnorme – seda, et teil on vabadus riietuda nii, nagu parasjagu pähe tuleb!” 

Millega peaks aga arvestama naine, kes moslemist mehele oma südame kaotab? See sõltub samuti kultuurist. “Igas Araabia riigis on erinevad inimesed, toidud ning elustiilid. Kindlasti tuleks arvestada suurte muutustega söögilaual. Lisaks on moslemitel kohustus pidevalt sugulasi külastada ja erinevaid pühi pidada.” Kõige suuremaks ohuks on Hamraoui meelest potentsiaalsed religioossed erimeelsused. “Kuigi meie usk keelab teistele selle pealesurumise, on siiski teoreetiline võimalus, et seda proovitakse teha. Just siis, kui me räägime paarisuhtest. Moslemist mees soovib kindlasti, et ka kaasa omaks samasuguseid religioosseid vaateid nagu ta ise.” 

Moslemist mehe ootused oma naisele ei erine eriti meie meeste omadest. Suurem osa meestest arvab, et just naine on see, kes peab tegelema kodu ning laste kasvatamisega. Eestis on see mentaliteet küll tasapisi hääbumas, kuid lõplikult kadunud pole see veel kuskile. Küll aga on kodumaistel ning moslemitest meestel üks erinevus: kui ollakse paarisuhtes, siis moslemist mees ei luba oma naisel kodust üksida mujal käia kui ainult tööl. “Ööklubides käimine ja alkoholi tarbimine ei tule kindlasti kõne alla! Eriti kui ollakse abielus. Mõni mees lubab naisel harva ka sõbrannadega kokku saada, aga nad siiski eelistavad oma naist koduseinte vahel näha,” tunnistab Hamraoui. 

Naine ütleb lõpetuseks veel kord, et pagulaste näol pole tema arvates tegemist jubedate kriminaalidega, vaid lihtsate inimestega, kes soovivad oma perele paremat elu võimaldada. 

 

Heidi Ruul