Reklaam sulgub sekundi pärast

Fresita blogi: Unpublished Stories by Gerda Miller

Olgem ausad, meigikunst ei ole üldlevinud kunstivorm. Seda seostatakse ikka eelkõige ilu ja moemaailmaga, kus fookuspunktiks kaasaegne ja sõltumatu naine. Kuid on kunstnikke, kes näevad jumestuskunsti hoopis teises valguses, kasutades pintsleid nagu pintsleid ikka ja nägu kui ülimat lõuendit. 

Olgem ausad, meigikunst ei ole üldlevinud kunstivorm. Seda seostatakse ikka eelkõige ilu ja moemaailmaga, kus fookuspunktiks kaasaegne ja sõltumatu naine. Kuid on kunstnikke, kes näevad jumestuskunsti hoopis teises valguses, kasutades pintsleid nagu pintsleid ikka ja nägu kui ülimat lõuendit. 

Gerda Miller, andekas Tartu tüdruk, kes töötas viis aastat Londonis Make-Up Store jumestuskunstnikuna, on tagasi kodumaal ning käivitamas oma teist isikunäitust. Esimene leidis aset 2012. aastal, mil koostöös fotograaf Heikki Leisiga pandi kokku meigikunsti ja fotograafiat ühendav näitus, mis oli inspireeritud elust, inimestest, nende läbielamisest ja kaotusvalust. “Ma arvan, et kunsti eesmärk on inimest emotsionaalselt puudutada, seega ma ei ütleks, et see mis ma teen oleks nii erinev üldisest kunstist, võib-olla kutsuksin seda lihtsalt fine artiks (e. k “kauniks kunstiks”),” toob Miller esile jumestuse kui eraldiseisva kunstivormi isepära. Ta märgib omapärana üles veel, et tema töö lõuendiks on inimesed, mille jäädvustab foto ja täisväärtustavad lisaefektid, millest täpsemalt veel hetkel kahjuks rääkida ei saa.

Gerda teise ekspositsiooni idee peidab, sarnaselt eelmisele, ennast samuti läbielamistes ja rääkimata lugudes. Tema lugu Hooandjas kutsub inimesi anonüümselt rääkima kogemustest mida on raske unustada, millest on raske lahti lasta ning mis põhjustavad hingeliselt raskeid tundeid nagu näiteks üksindus. “Eks minu jaoks on see ka kindlasti emotsionaalne ja ma tunnen suurt au, et inimesed on nõus minuga jagama oma läbielatut. Tean, et pole lihtne usaldada oma lugu inimesega, keda sa võib-olla pole kunagi kohanudki,” kirjeldab Miller oma ideed. 

                                                                                                  Foto: Gerda Miller

Autor ütleb, et tema loodud kunst on peegeldus elust enesest ning emotsioonidest mida inimesed on läbi elanud. Näitusega proovib ta inimesi aidata ning luua kunstiteraapilist efekti. “Mulle meeldib seda kõike oma loomingus väljendada inimestele tunnetamiseks, kuidas läbi kunstiteose on võimalik emotsioonide järelkajasid leevendada ning leida südamerahu,”märgib Miller. 

Näituse ideed kirjeldavat videoklippi alustab preili enda rääkimata looga. Lähedase kaotuse järel hakkas endine võimleja ja tantsutüdruk end mitmekülgselt hoopis kunstiliselt väljendama ning jõudis nõnda lõpuks oma isikunäituseni, kus iga teos kajastas erinevat etappi ja elus kogetut. 

                                                                                                  Foto: Gerda Miller

Oktoobris avatavale näitusele pääseb kokku 13 lugu, mida autor läbi meigikunsti ja fotograafia taaslavastama hakkab. Kõik valitud lood asetatakse piltide kõrvale anonüümselt, kus on kirjas vaid loo jutustaja asukoht, vanus ja sugu. Projekti on võimalik rahaliselt toetada ka Hooandjas, kuid see pole autori sõnul eesmärk. Hooandjasse pani ta oma projekti eelkõige seetõttu, et jõuda suure auditooriumini ning koguda võimalikult palju erinevaid lugusid nii naistelt kui meestelt. 

Siinkohal on võimalus ka Sul rääkida oma lugu ning panna peidetud emotsioon pildile. Gerda ettevõtmise teeb veel eriliseks ainulaadsus, kuna teadaolevalt pole meigikunstiga seoses seesugust lugudel põhinevat näitust veel varem tehtud. 

Hooandja link: http://www.hooandja.ee/projekt/unpublished-stories

Gerda blogi: http://gerdamiller.blogspot.com

Intervjuu: Gerda Miller

Fresita blogija Kätlin Õun

Tähelepanu tegemist on alkoholiga!

[gallery ids="2030113,2030123,2030680,2030687,2030694,2030704,2030713,2030720,2030730"]