Reklaam sulgub sekundi pärast

Raami oma nägu kauniks ehk kuidas valida prille?

Prillid on kõikvõimalikest aksessuaaridest vast kõige põnevam element, mis on abiks nii individuaalse stiili loomisel, kui ka näokuju korrigeerimisel ja kaunimate näojoonte rõhutamisel. Milline prilliraam sobib kõige enam sulle? Loe ja saad teada!

Prillid on kõikvõimalikest aksessuaaridest vast kõige põnevam element, mis on abiks nii individuaalse stiili loomisel kui ka näokuju korrigeerimisel ja kaunimate näojoonte rõhutamisel. Kuigi alles mõned aastakümned tagasi noriti prillikandjaid nohikuteks ja neljasilmseteks UFO-deks (seda muidugi ilma igasuguse põhjuseta), siis tänapäeval on prillimehed ja -naised "küla peal esimesed" fashionistad ja stiilsed hipsterid. Kindel on üks - nõrgemaks muutunud silmanägemine ei ole see, mida häbeneda ja varjata, vaid hoopiski koht, millest igati kasu lõigata!

Liikudes mööda ajatelge tagasi ja tuletades meelde, milline oli prillimood natuke aega tagasi, siis ei saa jätta nina krimpsutamata 90ndatel populaarseks muutunud prillide üle. Peenikese metallist raamiga ümbritsetud klaasid, mis olid loodud eesmärgiga olema võimalikult nähtamatud ja kerged, olid tillukesed ka kujult, sest mida väiksemad olid klaasid - seda uhkem! Kindlasti oli see minimalistliku moedisaini populaarsuse tulemus, mille realiseerimistähtaeg on tänaseks ammu-ammu möödas.

Rääkida tänasest päevast, ei saa öelda, et hetkel kehtiks mingi teatud trend konkreetse prilliraami kohta, olemas on vaid üldised tendentsid ja need ütlevad, et prillid peavad olema kaugelt nähtavad ja massiivsed, teretulnud on ka värvilisest plastikust raamid, põnevad kujud ja ombre-efekt.

Kui sinu nägu on ristküliku kujuga, mis tähendab seda, et oled laia lauba ja üsna tugeva lõuajoonega, siis sobib sulle kõige enam ümara alumise osaga prilliraam. Hea tulemuse saad ka kasutades läbipaistva alumise osaga prillipaari kandes. Selleks, et nägu liiga piklik ei tunduks, kasuta erksamat tooni huulepulka, näiteks ultramoodsat tulipunast - see jaotab näo visuaalselt mitmeks osaks ja tänu tekkinud "horisontaalsele" joonele, muutub näolapp ka näiliselt lühemaks. Massiivsed ümmargused kõrvarõngad, mis ei ripu huultest allapoole tagavad samaväärilise tulemuse.

Ümmarguse ja kergelt nukuliku näo omanikud peaksid oma prillivalikus lähtuma sellest, et raamid peavad olema "kerged" ja pisut kandilised. Prillid ei tohiks näost väljapoole eriti kaugele ulatuda, sest see muudab näo laiemaks, samuti tuleks vältida aktiivse ülemise osaga prilliraame, mis visuaalselt näokuju veel ümaramaks muudavad. Roosa ja punakas põsepuna tuleks asendada pruunika vastu, mis toob esile põsesarnad ja muudab näo kõhnemaks.

Ruudukujulise näolapikesega naised võiksid eelistust anda ümmarguste raamidega prillidele, mis nendele looduse poolt kaasa antud tugevat lõuajoont ja kõrged põsesarnad ümaramaks ja pehmemaks muudavad. Kui sinu nägu on ruudukujuline, sobivad sulle hästi ka järjest rohkem populaarsust koguvad aviaatoriprillid. Juhul, kui prilliraam ei ole täiesti ringikujuline, peaks see olema neutraalset tooni, sest tumedad värvid kipuvad nägu lühemaks ja laiemaks tõmbama.

Südamekujulise näoga naistel soovitan oma käekesi ulatada tugeva ja aktiivse, kandilise prilli järele. Need tasakaalustavad sinu näo proportsioone, samas ei mõju pisut robustne raam nii õrnade näojoonte omaniku näol kunagi liiga maskuliinsena. Juhul, kui sinu juuksevärv on tume ja nahk jumekas - proovi valgest plastikust prilliraamidega eksemplari, kui aga nahk ja juuksed on heledavõitu - sobivad sulle hästi mustad, tumesinised, punased, rohelised või ükskõik millist pilkupüüdvat värvi raamid.

Kas sina kannad prille ja kui tihti neid välja vahetad?

 

Kristiina Virt

[gallery ids="1900854,1900863,1900869,1900876,1900882,1900889,1900897"]