Ilu ja mood

toob teieni Zalando

JUUKSUR SOOVITAB: nende nippidega saavutad elujõulised juuksed

Meisi Volt

Meisi Volt

Kaunid ja tugevad juuksed on paljude naiste enesekindluse ja ilu aluseks. Et juuksed terved püsiksid, vajavad nad hoolt. Siinkohal pole ainult tähtis, millist šampooni ja palsamit kasutada. Kui juus juba katki, ei piisa ka vaid kergelt otste kärpimisest.

„Katkised juukseotsad peab ära lõikama, sest muidu liigub hargnemine mööda juuksekarva edasi, ronides aina kõrgemale ja nii hakkab juus ka kõrgemalt murduma. Kui vaatad oma juukseotsi ning need on hargnenud näiteks kaheks või isegi kolmeks, siis saad sellest selgelt aru,” kirjeldab kogenud juuksur Helen Heinroos ja lisab, et sel juhul pole lõikamisest enam pääsu ning ära tuleks lõigata kogu murdunud osa. Kui kätega läbi juuste tõmmata, annab otste kahjustumisest aimu rabe ja kuiv tunne. Sõrmed ja kamm jääb juustesse kinni ning harjamisel kipuvad juuksekarvad murduma.

Kahjustavad tegurid

Suurimaks kahjustajaks peab Helen just kuumtöötlust. „Panen kõigile südamele, et igasuguse kuumtöötlusega on kohustuslik kasutada kuumakaitset. Föönitamise, lokitamise ja sirgendamise puhuks on olemas erineva tugevusega kuumakaitsed,” rõhutab Helen.

Lisaks värvimisele kahjustavad juukseid ka kõiksugu muud keemilised töötlused, kaasaarvatud keemiliste lokkide tegemine ja sirgendamine. „Tugev värvimine ja mitmekordne helendamine lõhuvad samuti juukseid. Näiteks saab salongis juuksur otsustada, millist värvi kasutab juurte ja millist värvi otste puhul. Otstesse pannakse kergema koostisega värvi, toonijaid, kergvärve või poolpüsivärve,” selgitab juuksur.

Heleni sõnul on poes müüdavad värvid kange vesinikuga ja tavaliselt ei oska inimene ise arvestada sellega, et poevärvid on kangemad ning nendega värvitakse tihti juukseid üle pea,” ütleb Helen, ja lisab, et juus ei kannata tihti tugevat vesinikku.

Lisaks mõjutavad meie kiharaid ka päike ja merevesi. „Päike on pleegitava efektiga ja palju päikese käes viibinud juuksed muutuvad kuivaks ja otsad hakkavad murduma. Kindlasti olete seda tähele pannud, kui olete näiteks pikemalt soojal maal puhkamas,” selgitab Helen.

Samuti võib valede patsikummidega oma juukseid juba keskelt lõhkuda. „Igasugused vedrud, peenikese kummiga ja metalse lisandiga patsikumme juustest välja sikutades võid oma juukseid kahjustada,” ütleb juuksur, kes soovitab kasutada kas sametist või siidist patsikumme, sest need on pehmed.

Talvisel hooajal ei soovita Helen märgade juustega õue külma kätte minna. „Näiteks kui minna niiskete blondeeritud juustega miinuskraadidega välja, siis võivad juuksed pusasse kokku jäätuda ja ära kuivada.” Selle tagajärjel kleepuvad juuksed kokku, justkui oleks kasutatud viltimistehnikat ning neid on võimatu lahti kammida.

Kui tihti peaks lõikama?

Juukseid on soovitatav lõigata nelja nädala kuni kuue kuu tagant. „Kõik oleneb juuksetekstuurist, soengust ning otsusest, kas soovid kiharaid kasvatada või mitte. Lisaks juuste seisukorrast.

Näiteks lühikese soengu kandjatel või neil, kes soovivad oma soengu stiili säilitada, oleks soovitav soengu vormi hoidmiseks lõigata juukseid iga nelja kuni kuue nädala tagant, sest pärast seda hakkab soeng välja kasvama,” jagab juuksur. Iga kuue kuu tagant tasuks lõigata neil, kel on tugev juuksestruktuur, mis kergelt hargnema ei kipu. Peene karvaga juuksestruktuuri puhul on vaja lõigata umbes kuue kuni kaheksa nädala tagant, sest ots hakkab kuivemaks minema ja need tuleks hargnemise tõttu ära naksata. Sama kehtib ka blondide juuste puhul.

Kui juukseid pole ammu lõigatud, siis võib jutuda, et katkemine on juba mööda juust pikalt edasi roninud. Sel puhul tuleb appi kuumade kääride lõikus, mis parandab juuste tervislikku seisukorda väljaspoolt. „Juukseotste lõikamisega suletakse samaaegselt ka juukseots. Kui tavaline käärilõikus jätab juukseotsad avatuks, siis tänu kuumusele toimub juukse lõikamine ja otste sulgemine samaaegselt. Kui juukseotsad jäävad suletuks, suudab juuksekarv säilitada ka oma loomulikku õlisisaldust ja niiskust,” selgitab Helen.

Enneta juuste lõhenemist

Helen soovitab juuste kammimist alustada just otstest. Kõige parem on kasutada laiemate piidega kammi, pusade lahti harjamiseks mõeldud Tangle Teezer’i sarja ning naturaalsete või nailonpiidega juukseharja. Lisaks soovitab ta kasutada juustese jäetavaid palsameid, juukseotstele mõeldud seerumeid ning spreipalsameid. Seerumeid soovitab Helen lisada iga kord pärast pesu, see aitab lõhenemist ennetada.

Juustessejäetavad spreipalsamid on ideaalsed lastele ning neid võiks enne kammimist juustele pihustada. „Spreitooted sobivad ideaalselt peenema karvaga juustele, sest see on kõige kergema koostisega toode juustessejäetavatest palsamitest.”

Niisketesse juustesse soovitab Helen lisada ka kreempalsameid või õli põhjal valmistatud seerumeid: „Neid tooteid on mõttekas panna rätikuga kuivatatud niisketesse juustesse enne lahtikammimist.”

Lisaks soovitab Helen kasutada siidist padjapüüri – see on hea nii nahale kui juustele. Siid ei ima näolt hinnalisi kosmeetikatooteid ning on ideaalne töödeldud ja õrnadele juustele. Heleni lemmik on kodumaine bränd Silk Luxury, aga Buduaar soovitab proovida ka Magnolia Silk luksuslikke padjapüüre.

Ilu ja mood

toob teieni Zalando