Reklaam sulgub sekundi pärast

JUVEELIGA SÕRMUSTE ETIKETT: kuidas kanda kalleid kaunistusi

Sõrmuseid peetakse naise üheks maailma vanimaks kaunistuseks. Tingituna sellest on läbi ajaloo sõrmuste kandmise juurde kuulunud rohkelt etiketireegleid, maagiat ja uskumusi.

 

Alustame sellest, kui palju peaks naisel sõrmuseid olema, et see oleks elegantne. Iga väärtuslik sõrmus on omaette kunstitöö ja omamoodi ilus. Just seetõttu ei tohiks neid korraga liiga palju ühes käes olla. Etiketireeglid näevad ette, et naisel ei peaks sõrmedes olema kokku üle kolme sõrmuse. Tavaliselt on nendeks kihlasõrmus, abielusõrmus ja soovi korral veel üks sõrmus. Tihti kantakse abielusõrmust ja kihlasõrmust ühes sõrmes, sel juhul on abielusõrmus alati ülevalpool kihlasõrmust. Kui sinu sõrmused ei sobi omavahel ühte sõrme või on neid sel viisil ebamugav kanda, siis võid neid kanda ka erinevates sõrmedes. Seejuures ei tohiks ühes käes olla üle kahe sõrmuse. Kui naine kannab enam kui kolme sõrmust, siis on see märk juveelietiketi mittetundmisest või maitsetusest. Ühel käel ei tohiks kanda ka erinevast materjalist sõrmuseid, kuid erandina võib kanda erineva tooniga kullast sõrmuseid.  

Oska kombineerida!

Kui sul on sõrmes väärismetallist ja vääriskiviga sõrmus, siis välistab see igasugustest muudest materjalidest odavate sõrmuste kandmise mõlemal käel. Kui tahad olla moekas ja kanda mõnd odavat trendisõrmust, siis jäta sel päeval teemandid koju. Üldiselt näeb juveelietikett ette, et naised alates 20ndast eluaastast ei kanna enam odavaid sõrmuseid ning näitavad oma elegantsi hõbedast või kullast viisakate ehete kandmisega. Etikett on aastaid ette näinud, et hõbedast sõrmuse kõrval ei kanta kuldsõrmust ja vastupidi, kuid viimasel aastakümnel on see osa etiketist muutunud ja hõbeda ning kulla segamist ei peeta enam etiketiveaks. Ju on selle põhjuseks asjaolu, et ka kullal on erinevad värvitoonid ning viimasel ajal on eriti populaarseks saanud valge kuld. 

Milliseid kivisid koos kanda?

Juveelietikett näeb ette ka seda, milliseid kivisid mis vanuses kanda sobib. Suurte kividega sõrmused on aastasadu olnud mõjukate ja vanemate inimeste sõrmes. Kui noor naine sellise sõrmuse enda kätte paneb, tundub see koheselt väärtusetum, kui see tegelikult on. Mida noorem on naine, seda väiksemad võiksid olla juveelid – see on omamoodi noore naise puhtuse ja rikutuse tunnus. Suuremate vääriskivide igapäevane kandmine on küsimärgiga ka vanemas eas, sest paraku tõmbavad massiivsed kalliskivid sõrmustel tähelepanu kätele ning kui need ei ole enam nii siledad ja nooruslikud, siis pole ehk ka kandja soov käsi tähelepanu alla tõmmata. Suured kivid ei sobi ka lühikeste näppudega inimestele, kuid kui neid kanda, siis ainult ovaalse kujuga, mis näiliselt sõrmi pikendaks. 

Iga sõrmuse ja ka käevõru kandmise juurde kuulub laitmatu maniküür. Kui maniküür on tegemata, siis pigem jäta sel päeval kallid juveelid külge panemata, sest need tõmbavad veelgi enam tähelepanu su kätele.

Omaette peatükk on see, milliseid kive omavahel koos sobib kanda. See aga sõltub juba naise uskumustest ja maitsest. Praegu on väga moes rääkida väega kividest ning iga kivitundja jagab oma soovitusi, millised poolvääriskivid loovad sünergiat ja toovad majja raha, tervise või armastuse. Üldiselt ei armasta teemant enda kõrval muid kive, aga erandina võib panna erinevaid vääriskive kõrvuti õhtutualettide juurde.

Loe ka sellest, mida soovitab juveelisalong silmas pidada kihlasõrmust valides.

Ilmunud ajakirjas Buduaar