Reklaam sulgub sekundi pärast

Naised haaravad maailmas võimu

Olete kindlasti varemgi kuulnud, et naiste väärtus ärijuhtidena aina kasvab. Nad on lojaalsemad ja stabiilsemad kui mehed. Tingituna naiste väiksemast riskivalmidusest, kohusetundlikkusest  ja tasakaalukast tegutsemisest on võrreldes meestega neil väiksem oht pankrotistuda.
Tuntud majandusajakirja „Fortune” viimane number tõi välja maailma 50 võimukamat ja mõjukamat naist ärimaailmas. .

Olete kindlasti varemgi kuulnud, et naiste väärtus ärijuhtidena aina kasvab. Nad on lojaalsemad ja stabiilsemad kui mehed. Tingituna naiste väiksemast riskivalmidusest, kohusetundlikkusest  ja tasakaalukast tegutsemisest on võrreldes meestega neil väiksem oht pankrotistuda.

Tuntud majandusajakirja „Fortune” viimane number tõi välja maailma 50 võimukamat ja mõjukamat naist ärimaailmas. Võrreldes eelmise aastaga on top 50-sse lisandunud 7 uut tulijat, mis näitab, et naised suudavad suhteliselt lühikese ajaga suuri asju äris ellu viia. Üllatuslikult juhivad edetabelit 3 naist, kes kõik tegutsevad Prantsusmaa firmade eesotsas.

2006 aasta kõige edukamaks naiseks on valitud Patricia Russo ( 54), kes juhib Prantsuse telekommunikatsioonifirmat Alcatel.  Russo on tabelis uus tulija. Alcatelil on kliente 130 riigis ning firma aastakäive ulatub üle 25 miljardi dollari.

 

Teisel kohal on  teine prantsuse daam Anne Lauvergeon ( 47), kes pidi loovutama eelmise aasta liidrikoha Russole. Lauvergeoni firma Areva on maailmas juhtiv tuumaelekritootja, praegu konstrueeritakse järjekordset reaktorit meie naaberriiki Soome. Seda äri on Lauvergeon juhtinud viimased viis aastat ning võrreldes eelmise aastaga kasvas firma tulu poole võrra 1.3 miljardi dollarini aastas.

 

Kolmanda koha on endale võitnud teine uus tulija Prantsusmaalt: Anne – Marie Idrac (54), kes enne SNCF presidenditoolile istumist juhtis 10 aastat Pariisi bussi- ja metroosüsteemi ning töötas riigisekretärina transpordi alal. 2006 aasta suvel asus ta juhtima Prantsusmaa raudteega tegelevat firmat SNCF.

 

 

Ülejäänud edetabeli tipp näeb välja järgmine:
4. Linda Cook ( 48), Holland, Royal Dutch Shell peadirektor
5. Marjorie Scardino, Inglismaa, Pearson peadirektor
6. Xie Qihua ( 63), Hiina, Baosteel Group, juhatuse esinaine
7. Marina Berlusconi (40), Itaalia, Fininvest, juhatuse esinaine  
8. Nancy McKinstry ( 47), Holland, Wolters Kluwer, juhatuse esinaine
9. Ana Patricia Botin ( 46), Hispaania, Banestro juhatuse esinaine
10. Mary Ma(53), Hiina, Lenovo finantsdirektor
11. Güler Sabanci ( 51), Türgi, Sabanci Holding juhatuse esinaine
12. Ho Ching,  Singapur, Temasek Holdings peadirektor
13. Annika Falkengren, Rootsi, SEB peadirektor ja president

Lisaks nendele nimedel mahuvad 50 mõjukama naise hulka paljude meile tuntud firmade juhid, milliste puhul ehk me ei osanud arvatagi, et naised neid ettevõtteid juhivad. Edetabelisse kuuluvad nt tehnikatootja Philips juhtkonda kuuluv Barbara Kux, Vene firma Basic Element peadirektor Gulzhan Moldazhanova, Sanyo Electric juhatuse esinaine Tomoyo Nonaka, Londoni börsi juhataja Clara Furse, Rootsi Ikea peadirektor Josephine Rydberg- Dumont,  Hewlett-Packardi asepresident Lien Siaou-Sze, Coca-Cola Euroopa president Dominique Reiniche, autofirma Renault asepresident Marie-Christine Caubet.

Eestist ja Baltikumist ühtegi naist maailma mõjukamate hulka ei ole jõunud, kuid usume, et peagi võime sellest tabelist leida ka mõne tubli Eesti naise nime.

 "Fortune" andmetele põhinedes

[email protected]