Reklaam sulgub sekundi pärast

3 TERVISELE KAHJULIKKU VIGA, mida duši all kõige rohkem tehakse

Dušši all käimine on sama loomulik tegevus nagu hammaste peseminegi - enamus meist käivad vähemalt korra päevas dušši all ning loomulikult kasutakse ka seepi või dušigeeli. Üldjuhul eelistatakse ennast pesta sooja vee all ning talvisel ajal isegi pigem kuuma veega. Sellega võib aga kaasneda nahaärritus, punetus ja isegi nahahaigust põhjustavad pärmseened...

Duši all käimine on sama loomulik tegevus nagu hammaste peseminegi - enamik meist käib vähemalt korra päevas duši all ning loomulikult kasutakse ka seepi või dušigeeli. Üldjuhul eelistatakse ennast pesta sooja vee all ning talvisel ajal isegi pigem kuuma veega. Sellega võib aga kaasneda nahaärritus, punetus ja isegi nahahaigust põhjustavad pärmseened...

Et sinu nahk oleks terve ja särav ning bakterid, mis nahka kaitsevad, ei hävineks, tasub vältida kolme viga:

1. Liiga kuum vesi

Liiga kuum vesi on nahale kahjulik, sest see lõhub naha loomulikku kaitsekihti. Pigem tasuks eelistada jahedat vett! Ja kindlasti ei tohiks duši alla liiga pikaks ajaks jääda, sest ka see hävitab nahka kaitsvaid baktereid ja kuivatab nahka.

2. Liiga sage dušigeeli kasutamine ja naha hõõrumine

Liigne dušigeeli kasutamine hävitab nahka kaitsvad bakterid ja see omakorda muudab naha kuivaks ja õrnaks. Hõõrumise asemel võiks keha pehmete ja pigem masseerivate liigutustega pesta ning dušigeeli tuleks kasutada vaid nendes kohtades, kus vaja. Kogu keha ei pea iga päev dušigeeli või seebiga üle käima! Piisab intiimpiirkonna, kaenlaaluste ja põlveõnnalde pesemisest. Vesi puhastab nahka samuti ja kui sa ei ole üleni higine, siis ei ole ka vajadust end üleni seebiga kokku määrida. Seep ja dušigeel kuivatavad nahka. 

3. Liigne duši all käimine

Tänapäeva inimesed pesevad end liiga sageli ja selle tulemusena kaotab nahk kaitsva rasukihi ja bakterid. See omakorda soodustab kahjulike bakterite ja viiruste teket. Ehk siis teisisõnu liiga sage duši all käimine hävitab head bakterid ja annab võimaluse halbadele bakteritele, mis võivad ka pärmseenehaigusi ja teisi nahaärritusi tekitada. 

Kord päevas jaheda duši all käimine on igati mõistlik ning võimalusel tuleks kasutada looduslikku pesemisvahendit! 

Allikas: health.com